V ECO CIDRY CROSS

V Eco Cidry Cross to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Cidry Lotajom z Radzionkowa. Podczas zawodów uczestnicy rywalizowali w półmaratonie, biegu na 10 km oraz na dwóch dystansach Nordic Walking: 5 oraz 10 km. Podczas wydarzenia wszyscy chętni mogli wziąć udział w rozgrzewce oraz strefie rollowania zorganizowanej na strefie HMS Fitness.

Zawody przyciągnęły niemal 300 biegaczy oraz Nordic Walkerów z całej Polski. Profil trasy po księżogórskich ścieżkach był bardzo wymagający, a upał, który doskwierał zawodnikom, z pewnością nie poprawiał sytuacji.

Zwycięzcami jubileuszowych zawodów zostali:

Na dystansie 10 km (bieg):
Mężczyźni:

  • I miejsce Rafał Kargól (Logtech Team Radzionków), z czasem 39:57
  • II miejsce Maciek Rogowski (Srebrni Biegacze Tarnowskie Góry), z czasem 40:28
  • III miejsce Artur Bożek (Nowak Team/Cidry Lotajom), z czasem 40:54

Kobiety:

  • I miejsce Beata Adamczyk-Nowak (Miechowicka Grupa Biegowa), z czasem 46:46 
  • II miejsce Dominika Gola z czasem 50:05
  • III miejsce Justyna Hajda (Mafia Team Lubliniec) z czasem: 50:32

Na dystansie 21 km (bieg):
Mężczyźni:

  • I miejsce Rafał Wachla (Toursport Running Team) z czasem 1:28:33
  • II miejsce Tomasz Maślanka (TKKF Jastrząb Ruda Śląska) z czasem 1:31:03
  • III miejsce Marek Grund (Mafia Team Lubliniec) z czasem 1:36:27

Kobiety:

  • I miejsce Daria Niewiadomska z czasem 1:53:11
  • II miejsce Anna Sroczyńska z czasem 2:19:04
  • III miejsce Ilona Mrowiec z czasem 2:32:57

Na dystansie 10 km (Nordic Walking):
Mężczyźni:

  • I miejsce Karol Stiller (Kabex Podkowa Janów) z czasem 1:02:47
  • II miejsce Krzysztof Wilczek (Cidry Lotajom) z czasem 1:05:34
  • III miejsce Daniel Wojtasiński (Nordic Team Częstochowa) z czasem 1:06:17

Kobiety:

  • I miejsce Joanna Kołodziej (Malinowe Gwiazdy) z czasem 1:09:17
  • II miejsce Marta Wojtal (Cidry Lotajom) z czasem 1:12:59
  • III miejsce Natalia Tomczyk (Cidry Lotajom) z czasem 1:14:25

Na dystansie 5 km (Nordic Walking):
Mężczyźni:

  • I miejsce Paweł Słupianek (Katowicki Nordic Walking) z czasem 31:21
  • II miejsce Jarosław Kabata (Nordic Sport 2021) z czasem 31:45
  • III miejsce Ryszard Kłyś z czasem 33:28

Kobiety:

  • I miejsce Dorota Stępień (Kijowe Lejdis) z czasem 35:14
  • II miejsce Magdalena Marędziak (Cidry Lotajom) z czasem 35:55
  • III miejsce Irena Janoszka (Cidry Lotajom) z czasem 35:56

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów na biegowych i nordicowych ścieżkach!