Suwnice Smitha

 

Suwnica Smitha to urządzenie służące do wykonywania ćwiczeń siłowych z ciężarami. Jej początki sięgają lat 50-tych XX wieku, kiedy to została wynaleziona przez Jacka LaLannea – znanego specjalistę od fitnessu i odżywiania. Poszukiwał on wówczas bardziej uniwersalnej, w porównaniu do tradycyjnej, formuły ćwiczeń ze sztangą. Rozwiązaniem okazał się przyrząd, który dzisiaj nazywamy Suwnicą Smitha. Paradoksalnie swoją nazwę wziął nie od nazwiska twórcy, a od osoby, która go udoskonaliła i wypromowała. Był to Rudy Smith – menadżer związany z branżą sportową i wieloletni przyjaciel Jacka.

Konstrukcja i jej zalety

Suwnica Smitha jest to przede wszystkim prawdziwie uniwersalne urządzenie, które łączy w sobie zalety ćwiczeń z wolną sztangą i atlasem. Swoboda wyboru pozycji ciała, bezpieczeństwo, pełna kontrola ruchów i komfortu – to efekty tego aliansu. Suwnica uwalnia też użytkownika od konieczności udziału osób trzecich w treningu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć z partnerem.

Wszechstronny trening

Współczesne modele Suwnicy Smitha są zazwyczaj wyposażone w dodatkowe elementy. Oznacza to, że decydując się na zakup suwnicy możemy otrzymać urządzenie do kompleksowego treningu całego ciała. Mechanizm suwnicy daje użytkownikowi olbrzymią swobodę – pozwala na ćwiczenie zarówno górnych jak i dolnych partii ciała. W połączeniu z takimi przyrządami jak np. wyciąg górny, dolny, motylek, czy też możliwością ćwiczenia z wolnymi ciężarami, Suwnica Smitha nie ma równego sobie konkurenta w dziedzinie sprzętu siłowego. Jest to bezkompromisowe urządzenie dla osób o systemowym podejściu do rozwoju swojej muskulatury.

Nasza oferta

Konstrukcja Suwnicy Smitha wprowadza zupełnie nowe możliwości do treningu siłowego.

W naszej ofercie znajduje się kilka modeli suwnic, które z pewnością zrewolucjonizują Twój trening.

Wybierz najlepszy produkt dla Ciebie, a następnie zobacz zestawy ćwiczeń z wykorzystaniem suwnicy.

ZESTAWY ĆWICZEŃ