Monika Szymanek

Monika Szymanek to młoda dziewczyna pochodząca z Białogardu. Od 10 lat trenuje podnoszenie ciężarów z czym wiążą się niemałe osiągnięcia.

Monika dołączyła do teamu HMS w trakcie pandemii, ponieważ w ówczesnej sytuacji wszelkie kluby oraz siłownie pozostawały zamknięte, a on sama nie miała gdzie trenować. Marka HMS przekazała jej gryf, obciążenia, podłogę oraz inne akcesoria, aby wesprzeć ją i dołożyć małą cegiełkę w jej karierze.

Czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Polski do lat 15 oraz 17, brązowy medal na mistrzostwach Europy do lat 15 w kategorii do 58 kg, 5 miejsce na mistrzostwach Europy do lat 17 w kategorii do 55 kg i 2 miejsce mistrzostw Polski seniorów kategorii do 55 kg.

W lipcu 2020 roku, na pierwszych zawodach po okresie pandemii, Monika wraz z teamem Dobroszyce, który reprezentuje zajęli pierwsze miejsce, natomiast ona sama uzyskała najlepszy rekord z całych zawodów, pobijając przy tym swój rekord życiowy – w rwaniu 80 kg, w podrzucie 103 kg, zaliczając wszystkie podejścia.

W sierpniu 2020 w Siedlcach odbył się Międzynarodowy Turniej im. Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów, w którym wzięli udział również zagraniczni sportowcy. Monika zwyciężyła wśród kobiet w kategorii open, zdobywając 256,7 punktów Sinclair’a – 178 kg w dwuboju, 81 kg w rwaniu i 104 kg w podrzucie.

Po raz kolejny Monika zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej, czyli 59 kg, na zawodach: Finał XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. Pobiła wówczas również dwa rekordy Polski w podrzucie – 100 i 102 kg.

Wrzesień 2020 roku to również miesiąc sukcesu dla naszej Moniki Szymanek. Na międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskim w Raszynie zajęła pierwszy miejsce uzyskując 249,6 punktów Sinclair’a i pobijając kolejne dwa rekordy polski – w kategorii do 59 kg do lat 20 i 23 w podrzucie 103 kg oraz 180 kg w dwuboju do lat 20.