Suwnica Smitha HMS

Suwnica Smitha

Suwnica Smitha to urządzenie służące do wykonywania ćwiczeń siłowych z ciężarami. Jej początki sięgają lat 50-tych XX wieku, kiedy to została wynaleziona przez Jacka LaLannea – znanego specjalistę od fitnessu i odżywiania. Poszukiwał on wówczas bardziej uniwersalnej w porównaniu do tradycyjnej, formuły ćwiczeń ze sztangą. Rozwiązaniem okazał się przyrząd, dzisiaj zwany Suwnicą Smitha. Paradoksalnie swoją nazwę wziął nie od nazwiska swojego twórcy, a od osoby, która go udoskonaliła i wypromowała. Był to Rudy Smith, menadżer związany z branżą sportową i wieloletni przyjaciel Jacka.

Konstrukcja

i jej zalety

Konstrukcja Suwnicy Smitha wprowadza zupełnie nowe możliwości do treningu siłowego. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą zespolenia mechanizmu przesuwnego z gryfem oraz systemem asekuracji. Zapewnia to stabilność i płynność ruchów użytkownika w obu kierunkach, zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i leżącej. Takie rozwiązanie uczyniło suwnicę prawdziwie uniwersalnym urządzeniem, łączącym w sobie zalety ćwiczeń z wolną sztangą i atlasem. Swoboda wyboru pozycji ciała, bezpieczeństwo, pełna kontrola ruchów i komfortu – to efekty tego aliansu. Suwnica uwalnia też użytkownika od konieczności udziału osób trzecich w treningu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby ćwiczyć z partnerem.

Wszechstronny

trening

Współczesne modele suwnicy Smitha są zazwyczaj wyposażane w dodatkowe elementy. Oznacza to, że decydując się na zakup suwnicy, możemy otrzymać urządzenie do kompleksowego treningu całego ciała. Mechanizm suwnicy daje użytkownikowi olbrzymią swobodę – pozwala na ćwiczenie zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała. W połączeniu z takimi przyrządami, jak np.: wyciąg górny, dolny, motylek, czy też możliwością ćwiczenia z wolnymi ciężarami, suwnica Smitha nie ma równego sobie konkurenta w dziedzinie sprzętu siłowego. Jest to bezkompromisowe urządzenie dla osób o systemowym podejściu do rozwoju swojej muskulatury.

Produkty dla Ciebie

Przygotuj się na najlepsze
i odkryj z nami wszystkie zalety suwnic Smitha.

ATLAS X1
ATLAS X1
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X2
CYKLOP1
CYKLOP2
ATLAS X1
ATLAS X1
ATLAS X1
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X2