Suwnica Smitha HMS

Suwnica Smitha

Suwnica Smitha to urządzenie służące do wykonywania ćwiczeń siłowych z ciężarami. Jej początki sięgają lat 50-tych XX wieku, kiedy to została wynaleziona przez Jacka LaLannea – znanego specjalistę od fitnessu i odżywiania. Poszukiwał on wówczas bardziej uniwersalnej w porównaniu do tradycyjnej, formuły ćwiczeń ze sztangą. Rozwiązaniem okazał się przyrząd, dzisiaj zwany Suwnicą Smitha. Paradoksalnie swoją nazwę wziął nie od nazwiska swojego twórcy, a od osoby, która go udoskonaliła i wypromowała. Był to Rudy Smith, menadżer związany z branżą sportową i wieloletni przyjaciel Jacka.

Konstrukcja

i jej zalety

Konstrukcja Suwnicy Smitha wprowadza zupełnie nowe możliwości do treningu siłowego. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą zespolenia mechanizmu przesuwnego z gryfem oraz systemem asekuracji. Zapewnia to stabilność i płynność ruchów użytkownika w obu kierunkach, zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i leżącej. Takie rozwiązanie uczyniło suwnicę prawdziwie uniwersalnym urządzeniem, łączącym w sobie zalety ćwiczeń z wolną sztangą i atlasem. Swoboda wyboru pozycji ciała, bezpieczeństwo, pełna kontrola ruchów i komfortu – to efekty tego aliansu. Suwnica uwalnia też użytkownika od konieczności udziału osób trzecich w treningu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby ćwiczyć z partnerem.

Wszechstronny

trening

Współczesne modele suwnicy Smitha są zazwyczaj wyposażane w dodatkowe elementy. Oznacza to, że decydując się na zakup suwnicy, możemy otrzymać urządzenie do kompleksowego treningu całego ciała. Mechanizm suwnicy daje użytkownikowi olbrzymią swobodę – pozwala na ćwiczenie zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała. W połączeniu z takimi przyrządami, jak np.: wyciąg górny, dolny, motylek, czy też możliwością ćwiczenia z wolnymi ciężarami, suwnica Smitha nie ma równego sobie konkurenta w dziedzinie sprzętu siłowego. Jest to bezkompromisowe urządzenie dla osób o systemowym podejściu do rozwoju swojej muskulatury.

Produkty dla Ciebie

Przygotuj się na najlepsze
i odkryj z nami wszystkie zalety suwnic Smitha.

CYKLOP 3
ATLAS X1
ATLAS X1
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X3
CYKLOP1
CYKLOP2
CYKLOP 3
ATLAS X1
ATLAS X1
ATLAS X1
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X2
ATLAS X3