Monika Szymanek Zwycięstwo w seniorach
02.12.2020

26-29.11.202 roku odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów, w których udział brała zawodniczka, należąca do Teamu HMS – Monika Szymanek.

Monika wywalczyła pierwsze miejsce na podium w kategorii 59 kg z wynikiem 81+108 kg, ustanawiając tym samym nowe rekordy Polski do lat 20 i 23. Pokonała jedną z lepszych sztangistek ostatnich lat.

Jest to pierwsze zwycięstwo Moniki w seniorach. do tej pory bowiem odnosiła sukcesy w kategoriach juniorskich.

W ogólnej punktacji wszystkich kobiet Monika zebrała 260, 5 punktów i zajęła 3 miejsce.

czytaj więcej…

Caliproject Gym
25.11.2020

Niezmiernie miło nam poinformować, że do Teamu HMS właśnie dołączył Caliproject. To pierwsza w Polsce siłownia w całości poświęcona treningom kalistenicznym.

Jest dziełem Cezarego Dymkowskiego i Sebastiana Dynera. Wspólnie z pozostałymi wykwalifikowanymi trenerami uczą poprawnego podejścia do treningu oraz pokazują jak wykonywać go efektywnie.

Trening kalenistyczny polega na wykonywaniu ćwiczeń przy wykorzystaniu własnej masy ciała takich, jak np. podciąganie, pompki czy stanie na rękach.

Marka HMS wspiera Caliporject, oferując sprzęt do ćwiczeń dla osób początkujących oraz zaawansowanych, które przygotowują się do zawodów Street Workout.

czytaj więcej…

HMS fitness 2020/2021
24.11.2020

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą HMS na sezon 2021.

Przygotowaliśmy dla Państwa zupełnie nową grupę towarową – produkty dedykowane dla sportów walki, takie jak np. gumy, czy ekspander bokserski.

Bardzo mocno powiększyliśmy ofertę dla treningu typu crossfit, czyniąc ją kompleksową dla tej dyscypliny sportu. W tym sezonie dodajemy do oferty m.in. skrzynie plyometryczne, dzięki którym poprawimy naszą szybkość i skoczność. Nauczymy się lepiej kontrolować ciało oraz równowagę.

Wzmocniliśmy ofertę domowych drabinek i drążków do wielofunkcyjnego treningu.

Zachęcamy do pobrania katalogu ↓

Pobierz katalog

Lub przeglądania naszej nowej oferty online. ↓

czytaj więcej…

Ściągacze i Stabilizatory
15.11.2020

Z przyjemnością informujemy, że katalog Ściągaczy i Stabilizatorów właśnie się pojawił.

W naszej ofercie znajdą się m.in. stabilizatory łokcia tenisisty, ściągacze na łokcie, nadgarstki i kostki oraz stabilizatory i ściągacze na kolana.

W tym sezonie wprowadziliśmy pasy, które stabilizują i odciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa w trakcie treningu oraz ubrania wyszczuplające, gwarantujące szybsze efekty pracy nad sylwetką.

Zachęcamy do pobrania katalogu ↓

Pobierz katalog

Lub przeglądania naszej nowej oferty online. ↓

czytaj więcej…

Justyna Jelska
20.11.2020

Niezwykle miło nam poinformować, że do Teamu HMS dołączyła Justyna Jelska – młoda i bardzo ambitna dziewczyn, która specjalizuje się w biegach średniodystansowych oraz przełajowych. Jej staż treningowy wynosi 8 lat, podczas których zdobyła wiele osiągnięć sportowych w swojej dyscyplinie.

Oto kilka rekordów życiowych Justyny:

Oto kilka rekordów życiowych Justyny:

– 400m – 57,43,

– 800m – 2:07,91,

– 1000m – 2:50,27,

– 1500m – 4:29,71,

– 3000m pprz – 10:41,45

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi osiągnięciami sportowymi Justyny Jelskiej ↓

Justyna Jelska

czytaj więcej…

Monika Szymanek
28.10.2020

W dniu 7 listopada 2020 roku w Bydgoszczy odbył się XXI Turniej im. Krzysztofa Becka. Nasza Monika Szymanek brała w nim udział, pokazując się z jak najlepszej strony.

Uzyskała wynik 181 kg w dwuboju, uzyskując 150.3 punktów Sinlcera, co dało jest zwycięstwo.

Zawody były rozegrane na bardzo wysokim poziomie. Startowali w nim medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk olimpijskich.

Warto dodać, że wśród mężczyzn wygrał były Mistrz Olimpijski Adrian Zieliński, który wrócił na pomost po czteroletniej przerwie.

Serdecznie gratulujemy Monice i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

czytaj więcej…

Michał Sowa wygrana
28.10.2020

10 października 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym, w których brał udział nasz Michał Sowa. Były to jednocześnie polskie eliminacje do Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym.

Michał Sowa pokazał swoją wysoką formę, zdobywając złoty medal w fuku-go (dwuboju). Dodatkowy wywalczył również brązowy medal w kumite (walce).

Dzięki swoim osiągnięciom już za dwa miesiące Michał będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się w katowickim spodku.

Serdecznie gratulujemy Michałowi tak dużego osiągnięcia!

czytaj więcej…

Monika Szymanek Mistrzynią Polski
15.10.2020

Cykl zawodów dwubojowych w ramach 24. Mistrzostw Polski Juniorek w Gdańsku dobiegł końca. Ich zwieńczenie – Mistrzostwa polski odbyły się 9 października.

Nasza niezawodna Monika Szymanek pobiła w sumie aż 8 rekordów. W grupie U20:

 • Rwanie – 81 kg
 • Podrzut – 104 kg
 • Podrzut – 107 kg
 • Dwubój – 185 kg
 • Dwubój – 188 kg

A w grupie U23:

 • Podrzut – 104 kg
 • Podrzut – 107 kg
 • Dwubój – 188 kg.

Rekordy ogromnie cieszą, jednak najważniejszym osiągnięciem Moniki z tego dnia jest złoty medal, który zdobyła w swojej kategorii wagowej, czyli do 59 kg w U20. Tym samym nasza Monika Szymanek została Mistrzynią Polski.

Ogromnie gratulujemy Monice, jej trenerowi – Sebastianowi Ołubkowi oraz całemu klubowi LKS Dobroszyce.

czytaj więcej…

Silesia Carbon Sport
22.09.2020

Carbon Silesia sport to ekipa specjalizująca się w biegach przeszkodowych i od niedawna należą do teamu HMS.

W ubiegły weekend w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Runmageddonu. Nasz zespół zdobył dwa medale w prestiżowych kategoriach Elite Mężczyzn – z 2 miejscem Józka Chmielorza, oraz Elite Kobiet – z 2 miejscem Magdaleny Cebula-Zagrodzkiej.

Dwa tygodnie wcześniej na zawodach w Rybniku nasi reprezentanci stanęli na podium między innymi w kategoriach wiekowych Elite oraz w sztafetach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wspieramy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

czytaj więcej…

Nikoletta Sularz Mistrzyni Europy
22.09.2020

W dniach 17-21.09 bieżącego roku w hiszpańskim Santa Susanna odbyły się zawody European Bodybuilding & Fitness Championship Senior Junior & Masters.

Nikoletta po narodowym sukcesie w Kielcach, zaskoczyła jeszcze bardziej – zostając Mistrzynią Europy Seniorek w kategorii Wellness Fitness federacji IFBB.

Ogromnie się cieszymy, że Nikoletta należy do teamu HMS. Serdecznie gratulujemy, wspieramy dalej i życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów sportowych!

czytaj więcej…

Monika Szymanek
10.09.2020

W dniu 05.09.2020 roku odbyły się Zawody w podnoszeniu ciężarów – Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w Raszynie.

Monika Szymanek zwyciężyło otrzymując 249,6 pkt Sinclaira i pobijając dwa rekordy Polski: w kategorii do 59 kg do lat 20 i 23 w podrzucie 103 kg oraz w dwuboju do lat 20 – 180 kg.

Oczywiście jak zawsze serdecznie gratulujemy tak ogromnych sukcesów!

czytaj więcej…

Pistolety do masażu
02.09.2020

W bieżącym roku do oferty HMS dołączyły aż 4 modele pistoletów do masażu: PDM3123, PDM3131, PDM3134 i PDM4482. Każdy z nich służy do dogłębnego masażu całego ciała. Masażery sprawdzą się zarówno u sportowców, u osób, które prowadzą siedzący tryb życia oraz doskonale posłużą do pracy fizjoterapeutów.

Każdy z pistoletów do masażu posiada wymienne końcówki, które można dopasować do miejsca, które chcemy rozmasować.

Masaż nowymi pistoletami do masażu dostarczy nam zarówno korzyści mechanicznych, jak i neurologiczno-fizjologicznych. Dzięki nim uwodnimy tkanki, a w rezultacie zwiększymy naszą mobilność i wspomożemy układ limfatyczny. Wykonując masaż odżyłowujemy na powięź mięśniową, a dokładniej na receptory, które się w niej znajdują, a które odpowiedzialne są za napięcie mięśniowe. Używając pistoletów do masażu rozluźniamy i przyśpieszamy gojenie się mikro urazów, czyli tzw. Zakwasów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą masażerów.

PDM3131: kliknij

PDM3123: kliknij

PDM3134: kliknij

PDM4482: kliknij

czytaj więcej…

Nikoletta Sularz Złoty Meda;
02.09.2020

W dniu 30.08 odbyły się zawody Welness Fitness w ramacg Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitnessie 2020 PZKFiTS w Centrum Kongresowym Targi Kielce.

Ogromnie cieszymy się z takiego osiągnięcia, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji poniżej/

czytaj więcej…

Monika Szymanek – kolejne zwycięstwo
01.09.2020

Mamy zaszczyt poinformować, że Monika Szymanek po raz kolejny wygrywa w swojej kategorii wagowe, tym razem w zawodach: Finał Centralny XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów. Organizatorem zawodów był CLKS „Mazovia” w Ciechanowie.

W swojej kategorii wagowej 59kg U20 wywalczyła złoto oraz pobiła 2 rekordy Polski w podrzucie – 100 i 102 kg.

Jak zwykle serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze więcej sukcesów!

czytaj więcej…

Monika Szymanek
08.08.2020

W dniu 01.08.2020 w Siedlcach odbył się Międzynarodowy turniej im. Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów.

Oprócz ekip z Polski, wystartowali również zawodnicy z Litwy i estonii.

Zawody odbyły się w kategorii open, czyli bez podziału na kategorie wagowe.

Nasza niezawodna Monika zwycięzyła wśród kobiet, zdobywając256,7 pkt Sinclair,a (185 kg w dwuboju, 81 kg w rwaniu i 104 kg w podrzucie).

Tym samym Monika Szymanek uzyskała wynik wyższy od rekordu polski w swojej kategorii wagowej do 59 kg, jednak sędziowie nie uznali tego rekordu z powodu niskiej rangi zawodów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy pobicia rekordu już na sierpniowych Mistrzostwach Polski.

czytaj więcej…

Monika Szymanek
04.07.2020

W dniu 04.07.2020 odbyła się Łódzka liga wojewódzka w podnoszeniu cięzarów, której Monika Szymanek brała udział.

Były to pierwsze zawody, które odbyły się po okresie ograniczeń.

“Team Dobroszyce, który reprezentuje Monika, zajął pierwsze miejsca, natomiast sama Monika uzyskała najlepszy wynik całych zawodów. Pobiła swój życiowy rekord – w rwaniu80 kg, w podrzucie 103 kg, zaliczając wszystkie podejścia.

Zespół HMS bardzo cieszy się z sukcesu Moniki i jeszcze raz gratuluje.

czytaj więcej…

Łukasz Czapla
16.04.2020

Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych we odbyły się w dniach 23.02 – 02.03 we Wrocławiu. Dziś dostaliśmy zdjęcia na których nasz Łukasz Czapla zdobywa medal.

Poniżej przedstawiamy opowieść Łukasza o tym, jak przygotowywał się do startu:

“Mistrzostwa Europy we Wrocławiu były dla mnie szczególnymi zawodami. Oczywiście w Polsce odbywało się wiele imprez międzynarodowych w których brałem udział, ale nigdy nie były to zawody rangi mistrzowskiej. Dlatego szczególnie zależało mi na tym by pokazać siebie z jak najlepszej strony i oczywiście wygrać w Mistrzostwach Europy “u siebie”. Przez całą moją karierę czekałem na takie zawody sportowe w kraju.

Przygotowania które sobie zaserwowałem były naprawdę ciężkie – zarówno treningi techniczne z bronią jak i ogólnorozwojowe, które mogłem poszerzyć dzięki wsparciu marki HMS (korzystam z atlasu, skrzyni i wioślarza). Problem w tym, że przed mistrzostwami formy – ani widu ani słuchu.

Miałem gdzieś z tyłu głowy, że pewnie wstrzelę się z formą na zawody i będzie dobrze. Jednak chciałem zobaczyć chociaż jej przebłysk na treningach… Eliminacje do mistrzostw to był istny maraton – strzelaliśmy od samego rana od 7 do 18 . Cały dzień na strzelnicy, cały dzień koncentracji i walki z samym sobą.

Sprawy potoczyły się tak, że uzyskałem najlepszy wynik na eliminacjach i był to mój najlepszy rezultat od kilku lat. Tak jak oczekiwałem forma przyszła na dzień startu. Wychodziło mi wszystko co planowałem i co chciałem zrobić. Tym bardziej jestem trochę zły z powodu strzelań finałowych i zdobycia dopiero brązowego medalu. Co do walki bezpośredniej o brązowy medal z Ukraińcem Kizymą to strzelałem już praktycznie bezbłędnie podtrzymując mój wysoki poziom z eliminacji . Cieszę się z brązowego medalu mistrzostw Europy ale mam też mały niedosyt ponieważ wiem i czuję że mogłem wygrać te zawody w cuglach.”

Łukaszu – gratulujemy kolejnego Mistrzostwa Europy!

czytaj więcej…

Monika Szymanek w HMS
01.04.2020

Monika Szymanek to Mistrzyni Polski Juniorów w dwuboju olimpijskim w kategorii do 55 kg. Na swoim koncie ma również wiele rekordów polski w kategorii 53 i 55 kg do lat 15, 17, 20 oraz 23.

Z uwagi na aktualną sytuację wszelkie kluby i siłownie zostały zamknięte, więc nasza Mistrzyni nie ma gdzie trenować.

Razem z Monika zastanowiliśmy się wspólnie jak zaradzić tej sytuacji. Marka HMS przekazała jej gryf, obciążenia podłogę oraz inne drobiazgi, aby nie musiała przerywać swoich ćwiczeń. Tata Moniki zaaranżował swój garaż tworząc całkiem przyzwoitą salkę treningową.

Serdeczne witamy Monikę Szymanek w Teamie HMS!

czytaj więcej…

WINTER SUMMER CUP 2020
19.02.2020

W dniach od 28 lutego do 1 marca w Sosnowcu odbyły się międzynarodowe zawody w Gimnastyce artystycznej. Udział wzięło prawie 800 zawodniczek z około 20 krajów, w tym z Cypru czy Indii.

W niedziele – ostatniego dnia zawodów, odbyły się zawody Masterclass, których gościem specjalnym była wielokrotna Mistrzyni Świata i medalistka olimpijska Yana Kudryvtseva.

Marka HMS miała przyjemność brania udziału w organizacji tego widowiska.

czytaj więcej…

WINTER SUMMER CUP 2020
19.02.2020

Już niebawem odbędą się międzynarodowe zawody gimnastyki artystycznej Sosnowiec Winter Cup które z dumą wspieramy. Niebawem fotorelacja.

Organizatorem jest Akademia Gimnastyki Artystycznej z Sosnowca.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszej reprezentacji.

czytaj więcej…

ISPO 2020
31.01.2020

W dniach 26.01-29.01.2020 roku w Niemczech, a konkretniej w Monachium, odbyły się jedne z największych Międzynarodowych Targów Sprzętu Sportowego – ISPO.

Na stoisku marki HMS, jak zawsze, pojawiło się wiele nowości. W roku 2020 do oferty dołączył szereg rowerków, trenażerów eliptycznychów, innowacyjna składana bieżnia BE 13, jak i maty do akupresury. Nie mogło zabraknąć również akcesoriów fitness, które z roku na rok zachwycają ciekawszym wzornictwem.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisku bardzo dziękujemy. Naładowani pozytywną energią i ogromem wspaniałych wrażeń czekamy na następny rok!

czytaj więcej…

Gazele Biznesu
22.01.2020

Z przyjemnością informujemy, że firma Abisal Sp.z.o.o. po raz kolejny dołączyła do elitarnej grupy Gazel Biznesu.

Aby ubiegać się o ten tytuł każda firma poddana została dokładnej analizie wyników finansowych, biorącej pod uwagę ponad osiemdziesiąt aspektów działalności. Każda firma, która chce się ubiegać o tytuł Gazeli Biznesu musi spełnić szereg warunków, m.in. w trzech ubiegłych latach, rok po roku notować wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotować w tym okresie straty.

Gazele Biznesu to tytuł prestiżowy. Wyróżnienie to odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstwa, dlatego tym bardziej cieszymy się, że firma Abisal Sp.z.o.o. również w tym roku może się nim pochwalić.

czytaj więcej…

Otylia Swim Tour
13.11.2019

17 listopada o godzinie 9, w Krytej Pływalni MOSiR przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 46a w Sosnowcu rozpoczęły się całodniowe zajęcia pływackie. Pod okiem Mistrzyni Olimpijskiej – Otylii Jędrzejczak, młodzi pływacy mogli trenować oraz doskonalić swoją technikę.

Cała impreza organizowana była w ramach cyklu Otylia Swim Tour. W tym roku była to już ostatnia odsłona projektu.

W tegorocznej imprezie wzięło udział 120 dzieci. Trenowały z uśmiechem, będąc pod okiem nie tylko Mistrzyni, ale również wykwalifikowanej kadry.

czytaj więcej…

30 tysięcy kalorii
13.11.2019

ING Bank Śląski wspiera pracowników, nie tylko w rozwoju zawodowym, ale także fizycznym. W ramach budowania świadomości dbania o kondycję fizyczną, śląskie oddziały banku z Częstochowy, Będzina i Tarnowskich Gór z regionu korporacyjnego stworzyły niezwykłe wydarzenie pod nazwą „Spalamy 30 tys. kalorii”.

Dlaczego akurat 30 tys. kalorii? Ponieważ w tym roku bank obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Głównym celem tego wydarzenia było pokazanie sposobu zmiany stylu życia i wprowadzenia do niego elementu aktywności fizycznej. Popularyzacja sportu wśród społeczeństwa to ważny temat, dlatego też bank prowadzi wiele sportowych inicjatyw m.in. Biegnij Warszawo oraz treningi biegowe dla pracowników.

W świecie, który wymaga dużej skuteczności często można zapomnieć, że najważniejszym elementem dla jakości życia jest kondycja ciała. Bez niej zaangażowanie i energia spadają. Podstawowe zasady utrzymania dobrej formy oraz znajomość odpowiednich ćwiczeń nie są skomplikowane. Jednak znacznie łatwiej można zgłębić temat z pomocą doświadczonego trenera niż treści internetowych. Głównym celem imprezy „Spalamy 30 tys. kalorii” było właśnie dołożenie cegiełki wiedzy o codziennych ćwiczeniach i budowaniu dobrych nawyków wśród pracowników ING Banku Śląskiego. Projekt miał konkretne założenia: wszyscy zgromadzeni – czyli prawie 100 osób – starało się spalić w sumie 30 000 kalorii w ciągu godziny, pod okiem doświadczonych trenerów.

Warsztaty fitness były też okazją do wsparcia młodzieży z Akademii Piłkarskiej Przedszkolaczek, która działa przy klubie sportowym KS Szombierki. Marka HMS dostarczyła sprzęt fitness do prezentacji poszczególnych ćwiczeń. Użyte na imprezie akcesoria marka przekazała klubowi. Oprócz tego pracownicy banku przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na zakup dodatkowych sprzętów dla piłkarskiej akademii.

czytaj więcej…

MISTRZ ŚWIATA
13.11.2019

W dniu 9.11.2019 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w miejscowości Fudżajra odbywały się kulturystyczne Mistrzostwa Świata – IFBB Men’s World Championships.

Nasz sportowiec Daniel Poniedziałek startował w kategorii kulturystyka do 100 kg i zdobył złoty medal.

Do tej pory Daniel nosił tytuł Mistrza Europy w Federacji IFBB z 2019 oraz Mistrza Europy zawodów Arnold Classic 2019.

czytaj więcej…

FIWE AWARDS
ST01 sprzęt roku 2019
17.10.2019

Niezwykle miło nam poinformować, że nowość w ofercie HMS – Schody treningowe ST01 to zwycięzca Konkursu FIWE AWARDS 2019 w kategorii SPRZĘT ROKU 2019.

FIWE AWARDS 2019 to prestiżowy konkurs dedykowany klubom fitness i studiom butikowym. Powstał z potrzeby wyróżnienia i wsparcia najlepszych w branży. Jego celem jest promocja profesjonalizmu i jakości. Wyróżnione zostały najbardziej wyjątkowe produkty, najlepszych firm.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się znowu znaleźć w gronie najlepszych!

czytaj więcej…

Nowy Katalog Komercyjny 2020
07.10.2019

Nowy Katalog dla klubów i siłowni już dostępny!

Zobacz co mamy nowego na sezon 2020 – zapraszamy do pobrania katalogu.

czytaj więcej…

Daniel Poniedziałek
Arnold 2019
07.10.2019

Arnold Classic Europe to prestiżowy konkurs, który w ciągu trwania rozwinął się do skali festiwalu sportów sylwetkowych, siłowych, walki i wielu innych dyscyplin. W tym roku organizowany był w Fira Gran Via w Barcelonie w dniach od 20 do 22 września 2019 roku.

Nasz Daniel Poniedziałek biorący udział w tym wydarzeniu, jak zwykle dał z siebie wszystko i dziś może pochwalić się zajęciem I miejsca w kategorii do 100 kg, stając się tym samym tegorocznym mistrzem Arnold Classic Europe.

Marka HMS cieszy się razem z nim i życzy dalszych sukcesów!

czytaj więcej…

FIWE 2019
20.09.2019

W dniach 13-15 w Warszawie odbywały się jedne z największych Targów Fitness – Fiwe.

Marka HMS wyszła do Państwa ze sprawdzonymi produktami, jednak w naszej ofercie pojawił się szereg nowości. W nowym sezonie możemy pochwalić się Produktami Komercyjnymi, które dołączyły do naszego asortymentu. Jest to m.in. seria „Electro”, w skład której wchodzą rower poziomy, rower stacjonarny i trenażer eliptyczny. Wielkim fenomenem naszej oferty były schody treningowe ST01, które przyciągały zainteresowanie wielu uczestników targów. Nasze bieżnia komercyjna Sirius BE9000 również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

a naszym stoisku pojawił się Aleksander Waszkiewicz, który zajmuje się street workoutem i kalenistyką. Jego specjalizacją jest kategoria freestyle.

Nie mogło zabraknąć również naszego Mistrza – Daniela Poniedziałka, które na warszawskich targach FIWE brał udział w zawodach Pucharu Polski w Kulturystyce i zajął pierwsze miejsce w kategorii OPEN.

Odbyliśmy spotkania biznesowe oraz rozmowy z pasjonatami branży Fitness. Każda z nim dała nam wiele nowych inspiracji do dalszego działania.

Do zobaczenia za rok!

czytaj więcej…

Produkty Komercyjne
12.09.2019

Marka HMS co sezon oprócz stałych produktów oferuje także szereg nowości. W tym roku możemy pochwalić się Produktami Komercyjnymi, które dołączyły do naszego asortymentu.

Jest to seria „Electro”, w skład której wchodzą: rower poziomy R9011, trenażer eliptyczny H9012 i rower stacjonarny M9010 oraz bieżnia Sirius BE9000. Po raz pierwszy w naszej ofercie dostępne będą schody treningowe ST01, które niewątpliwie są obowiązkowym elementem wyposażenia siłowni i klubów fitness.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

czytaj więcej…

FIWE 2019 WARSZAWA
27.08.2019

W dniach 13-15 września 2019 roku w Warszawie odbywać się będą jedne z największych Polskich Targów fitness- FIWE. Marka HMS bierze udział w tym ogromnym wydarzeniu, gwarantując państwu wiele atrakcji oraz ogrom nowego sprzętu fitness.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

czytaj więcej…

Łukasz Czapla
Mistrzem Europy
25.07.2019

W dniach 8-15.07.2019 na Węgrzech w miejscowości Gyenesdias odbyły się Mistrzostwa Europy w strzelaniu do ruchomej tarczy.

Nasz Łukasz Czapla zdobył złoty medal. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

czytaj więcej…

Harpagan Run 2019
16.06.2019

W dniach 15-16.06.2019 w bytomskim obiekcie Dolomity Sportowa Dolina odbył się ekstremalny przeszkodowy „Bieg Harpagana”.

Bieg był podzielony na kategorię 5km (Sprint) i 10 km (Endurance). Trasa biegu prowadzi przez naturalne wyrobiska po kopalni odkrywkowej dolomitów a także przez były teren na którym eksploatowano rudy srebra – tereny te składają się z naturalnych zarośli, lasu, wzniesień, oraz wielu nietypowych przeszkód.

Nasza drużyna Adam Dyrka (MMA) i Marcel Ścigała (BJJ) mimo, że nie zajmują się bieganiem lecz sportami walki to na 150 zawodników startujących w kategorii Sprint 5km zajęli 24 i 25 miejsce.

HMS wspierał imprezę zapewniając nagrody we wszystkich kategoriach.

czytaj więcej…

Mistrzostwa
Tiger Street Workout
10.06.2019

HMS wspiera sportową pasję i nowe dyscypliny. W dniach 2019.06.08-09 w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Tiger Street Workout Chamionships. Była to jedna z największych imprez street workoutowych w Polsce.

Dwudniowe zawody w kategorii freestyle oraz kategorii siłowej połączone były z pokazami i warsztatami, które trwały już od 03 czerwca w okolicach Galerii Krakowskiej.

Na zawodach oprócz doświadczonych i debiutujących zawodników można było spotkać sławy street workoutu jak np. Natalia Modzelewska – trzykrotna mistrzyni świata street workoutu, Jay Smallspartan Chris – założyciel brytyjskiej drużyny BarSparta, Piotr Majchrzak – utytułowany zawodnik, Mateusz Płachta – sześciokrotny mistrz polski w kategorii freestyle i promotor street workoutu oraz Maksym Riznyk – założyciel Riznyk Street Workout School i pierwszej w Polsce Grupy Street Workout Poland.

Zwycięzcami koronnej kategorii freestyle byli: Olek Waszkiewicz Mateusz Zakrzewski, i Mateusz Nowicki.

HMS wspierał imprezę zapewniając nagrody we wszystkich kategoriach.

czytaj więcej…

Mistrzynie w Szkołach
Kraków 2019
03.06.2019

Mistrzynie w Szkołach to cykl imprez, który ma na celu motywację młodych ludzi do wejścia w świat sportu. Organizatorem akcji jest Fundacja Otylii Jędrzejczak, która powstała po to, aby tworzyć projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Marka HMS po raz chętnie wspiera to wydarzenie, udostępniając sprzęt sportowy.

3 czerwca Mistrzynie w Szkołach zorganizowały kolejny etap imprezy w Krakowie.

czytaj więcej…

Silesia Cup 2019
31.05.2019

Silesia Cup 2019 to Międzynarodowy Puchar Śląska w Karate Tradycyjnym, który odbył się 31 maja. W tym roku wystartowało ponad 600 zawodników z 46 klubów z 4 państw !

Marka HMS po raz chętnie wspiera to wydarzenie, udostępniając sprzęt sportowy.

Organizatorem tej potężnej imprezy był MUKS Ippon Bytom – klub karate tradycyjnego.

Marka HMS chętnie wsparła to wydarzenie.

czytaj więcej…

GO ACTIVE SHOW 2019
31.05.2019

W dniach 24-26 maja 2019 roku w Nadarzynie w okolicach Warszawy odbyły się największe targi branżowe w Polsce !

Marka HMS uczestniczyła w tym ogromnym wydarzeniu wychodząc do Państwa z ogromem produktów zarówno tych nowych, jak i tych, które od lat posiadamy w naszej ofercie.

Odbyliśmy wiele rozmów, na naszym stoisku przyjmowaliśmy setki gości oraz objęliśmy patronatem aż dwie sceny: Body&Mind, Dance&Fitness, nasz jeden konkurs i jeden festiwal Extravaganza.

Zorganizowane przez nas losowanie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Z przyjemnością mogliśmy rozdać Państwu masę wspaniałych nagród.

Naładowani pozytywną energią i ogromem wspaniałych wrażeń czekamy na następny rok!

czytaj więcej…

GO ACTIVE SHOW 2019
17.05.2019

W dniach 24-26 maja 2019 roku w Nadarzynie w okolicach Warszawy odbywać się będą największe Polski Targi Fitness. Marka HMS bierze udział w tym ogromnym wydarzeniu, gwarantując państwu wiele atrakcji oraz ogrom nowego sprzętu fitness.

Będą mogli Państwo wziąć udział w naszym konkursie. Do wygrania naprawdę fajne fitnessowe nagrody. Na naszym stoisku pojawiać będzie się również Mistrz Europy IFBB 2019 w kategorii Kulturystyka do 100 kg Daniel Poniedziałek.

Do zobaczenia !

czytaj więcej…

TARGI FIBO 2019
25.03.2019

Targi FIBO jak każdego roku zwiększają ilość odwiedzających gości, tym razem liczba gości wyniosła ponad 140 tysięcy a samych wystawców było 1100 z 49 państw. HMS był jednym z 43 wystawców z Polski.

HMS Fitness zaprezentował w tym roku dwie grupy rozwiązań: kompleksowe rozwiązania dla fitnessu komercyjnego, artykuły do domowego fitnessu – które obfitowały w nowinki techniczne.

W grupie dla domowych pasjonatów sportu znalazły się między innymi takie nowości jak hantle z opcją precyzyjnego skalowania obciążenia – posiadające wypinane ciężary z małym skokiem wagowym z serii SR. Wśród ogromnej ilości produktów które prezentowaliśmy warto wymienić bumpery i kettlebelle – zaprezentowane w nowych designach oraz gumy treningowe ułożone w nowe, funkcjonalne zestawy. Wrażenie robiły też hantle z serii HH HMS Premium w nierdzewnym, satynowanym wykończeniu, z gumowymi ringami zwiększającymi komfort użytkowania.

Atrakcyjnym produktem dla zwiedzających wnioskując po kolejkach były także łańcuchy obciążeniowe do przysiadów – byliśmy jedyną firmą na targach posiadającą ten produkt!

Część dla fitnessu komercyjnego bazowała na połączeniu produktów w ścieżki funkcjonalne oferujące kompleksowe doświadczenie treningowe dla klienta i wsparcie trenerów w ich codziennej pracy. Najwięcej rozmów na stoisku odbyliśmy z managerami dużych sieci fitnessowych z zachodniej Europy – głównie z Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Francji.

Mimo, że w tym roku ilość odwiedzających z polski była nieco niższa niż w ubiegłym roku (ok 700 osób) na naszym stoisku nie narzekaliśmy na brak rodaków: mieliśmy przyjemność porozmawiać nie tylko z managerami dużych sieci siłowni w Polsce ale też z reprezentantami mniejszych elitarnych klubów.

Spotkania biznesowe z jednej strony pozwalają nam pochwalić się naszymi nowymi produktami, z drugiej zaś strony rozmowy z pasjonatami, trenerami personalnymi, instruktorami dają nam wiele inspirację do tworzenia nowych projektów.

czytaj więcej…

TARGI FIBO 2019
25.03.2019

Targi FIBO 2019 w Kolonii

Serdecznie zapraszamy na Targi Fibo. Czekamy na każdego, kto interesuje się sportem i fitnessem. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w ciekawych pokazach, warsztatach i prelekcjach, a na naszym stoisku czeka na Was świeżo przygotowana oferta Marki HMS!

Nikogo nie może tam zabraknąć !

czytaj więcej…

Aplikacje, a polityka Google
06.03.2019

Aplikacje iConsole, iRunning, iBiking, FIThiWAY a polityka Google:

W związku ze zmianą polityki Google dotyczącej usługi Google Maps niektóre funkcjonalności tych aplikacji, wykorzystujące technologię map Google zostały zmienione bądź ograniczone.

Jedną z funkcji która została aktualnie wyłączona jest tzw. Google Street View, widok wirtualnej wycieczki nie jest obecnie dostępny dla wyżej wymienionych aplikacji.

Producent oprogramowania chce zapewnić klientowi końcowemu jak najlepsze doświadczenie dlatego stara się usprawnić „spacer po mapie” w nowej aplikacji iConsole+training.

Zapraszamy do pobrania nowej aplikacji:

IC+Training iOS

IC+Training Android

czytaj więcej…

SUPER MARKA 2018/2019
04.03.2019

Super Marka 2018/2019

Z ogromnym zaszczytem informujemy, że marka HMS otrzymała tytuł SUPER MARKA 2018/2019 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: Akcesoria i sprzęt fitness.

Wyróżnienie przyznaje się najbardziej rozwojowym oraz rozpoznawalnym markom o wysokiej pozycji rynkowej.

Bardzo ważna jest również jakość prezentowanych przez firmy produktów lub usług oraz stopień zaufania konsumentów, dlatego bardzo cieszymy się, że marka HMS dołączyła do grona najlepszych.

czytaj więcej…

ESP 2019
Sport & Zdrowie
23.02.2019

ESP Sport & Zdrowie 2019

W dniach 23-24.02.2019 w Gdańsku odbyły się Targi Zdrowego Stylu Życia ESP Sport & Zdrowie.

Marka HMS udostępniła sprzęt sportowy, który wykorzystany był do treningu m.in. przez Ewę Chodakowską oraz grono innych instruktorów Fitness.

Prowadzone były ćwiczenia w strefie mentalnej również na naszym sprzęcie.

czytaj więcej…

WINTER CUP
SOSNOWIEC 2019
10.02.2019

WINTER CUP 2019 SOSNOWIEC

W dniach 8-10.02.2019 w Sosnowcu odbyły się Międzynarodowe Zawody w Gimnastyce Artystycznej Winter Cup 2019. Brało w nim udział ponad 450 zawodniczek z różnych stron świata.

Jak do tej pory był to największy turniej towarzyski w gimnastyce artystycznej w Polsce.

Marka HMS miała przyjemność brać udział w organizacji tego widowiska oraz ufundowała Maty startowe i nagrody dla zawodniczek.

czytaj więcej…

TARGI ISPO
MONACHIUM 2019
06.02.2019

Zaprezentowaliśmy swoje produkty na największych na świecie targach branżowych ISPO w Monachium. Spotkali się tam najważniejsi gracze branży sportowej dlatego nie mogłyby tam zabraknąć przedstawicieli HMS.

W tym roku targi odwiedziło blisko 80 tys. ludzi ze 120 krajów świata. Liczba wystawców wynosiła aż 2943 czyli o 5% więcej w stosunku do ubiegłego roku.

Na stoisku HMS można było znaleźć sprzęt do treningu aerobowego taki jak bieżnie, trenażery eliptycznei czy rowerki, jak również akcesoria do ćwiczeń: gumy treningowe, rollery czy skakanki. Nie zabrakło również miejsca na prezentacje dwóch nowych marek, mianowicie SKY WALK i SKY VIBRATION PLATE. Przetestować można było najnowocześniejsze platformy wibracyjne, a także super kompaktowe bieżnie.

Dziękujemy odwiedzjącym za przybycie i możemy zapewnić, że za rok w Monachium widzimy się ponownie.

czytaj więcej…

TARGI ISPO
MONACHIUM 2019
28.01.2019

W lutym, a dokładniej w terminie od 3 do 6 lutego, w Monachium odbywać się będą targi sportowe ISPO. To największa tego typu impreza na świecie. Spotkają się najwięksi gracze i najważniejsi eksperci branżowi. Cały świat sportu znajdzie się w jednym miejscu.

Ponad 2 800 wystawców zaprezentuje swoje produkty, najnowsze kolekcje i innowacje. Przedstawiany będzie sprzęt sportowy, rehabilitacyjny, odzież sportowa, suplementy diety oraz wiele innych.

Wśród tylu znamienitych gości i wystawców nie mogło zabraknąć marki HMS. Swoje artykuły zaprezentuje na hali A6. Innowacyjny sprzęt z oporem powietrznym i wodnym to tylko kropla w morzu tego, co będzie można zobaczyć na stoisku 107.

Oprócz najnowszych towarów z logiem HMS, przyjrzeć będzie się można również sprzętom marki SKY WALK oraz SKY VIBRATION PLATE. Bieżnie najnowszej technologii, intuicyjne, ciche o niewielkich rozmiarach. Platformy wibracyjne z trzema silnikami, poruszającymi platformę w trzech płaszczyznach na raz. Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej…

Winter Cup 2019
28.01.2019

W dniach 8-10.02.2019 w Sosnowcu odbywać się będą Międzynarodowe Zawody w Gimnastyce Artystycznej Winter Cup 2019, na których zajęcia poprowadzi wielokrotna medalistka mistrzostw świata oraz Europy Melitina Staniouta.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, którego mamy przyjemność być organizatorem. Marka HMS ufundowała maty startowe oraz nagrody dla zawodniczek.

Do zobaczenia w Sosnowcu!

czytaj więcej…

Stojaki na sprzęt
treningowy
25.11.2018

Marka HMS poszerzyła swoją ofertę o stojaki na sprzęt treningowy.

Do dyspozycji mają Państwo szeroki wybór solidnych, stalowych stojaków na sprzęt różnego rodzaju. Ich solidna konstrukcja i wysoka jakość wykonania gwarantują bezpieczeństwo użytkowników i sprzętu.

Wszystkie stojaki zaprojektowane są tak aby odkładanie i zabieranie sprzętu było łatwe i intuicyjne. Odpowiednio dobrany stojak pomoże utrzymać porządek a także zaoszczędzić sporo miejsca.

Stojak na sprzęt to nieodzowny element wyposażenia naszej siłowni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj więcej…

Nowy Katalog Fitness
28.09.2018

HMS ma zaszczyt zaprezentować Państwu nowy katalog fitness na sezon 2018/2019. Katalog ma celu przedstawić Państwu naszą ofertę produktową oraz zachęcić do różnorodnej aktywności fizycznej. Do całej gamy produktów, które już w ubiegłym roku pojawiły się w katalogu, dołączył szereg nowości. Zaczynając od nowych suwnic smitha, dwóch gryfów do treningu typu cross, przez drabinki koordynacyjne, aż do mat fitnessowych.

Katalog przybrał zupełnie nową formę, poziomy układ, znacznie większa liczba stron oraz białe tło powodują, że jest bardziej czytelny. Przyciąga interesującą szatą graficzną i znakomitymi zdjęciami.

Oferta skierowana jest nie tylko do klubów fitness i zawodowych sportowców, ale także jest propozycją dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

Naszą misją od początku było tworzenie wysokiej jakości produktów, dostarczających wyjątkowych wrażeń swoim użytkownikom. Pozostaliśmy jej wierni, nie tylko dbając o jakość wykonania, ale również o innowacyjność stosowanych technologii.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Katalog Fitness 2018/2019

czytaj więcej…

Mistrzynie w szkołach
24.09.2018

“Mistrzynie w szkołach” to autorski projekt Otylii Jędrzejczak, który jest realizowany przez jej fundację. Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku licealnym do zwiększenia aktywności ruchowej. Promujemy aktywny tryb życia i świadomość tego, jak ważną rolę w ich wieku pełni tak niedoceniana przecież lekcja wychowania fizycznego.

W przekazywaniu uczennicom liceów tych wartości Otylię Jędrzejczak wspierają inne wspaniałe Kobiety – Olimpijki, Mistrzynie Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu. Również te, które już zakończyły kariery sportowe i dziś spełniają się zawodowo i rodzinnie. W roku 2018 w lekcji WF wzięły udział wyjątkowe prowadzące:

Otylia Jędrzejczak – polska pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski.

Magdalena Pałasz – polska skoczkini narciarska, członkini reprezentacji Polski juniorek. Zawodniczka klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre. Pierwsza w historii Polka, która zdobyła punkty Pucharu Świata oraz pierwsza mistrzyni Polski w skokach narciarskich (2014).

Sofia Ennaoui – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 na tym dystansie.

Ewa Swoboda – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich.

Katarzyna Woźniak – polska łyżwiarka szybka, srebrna i brązowa medalistka olimpijska.

Zofia Klepacka – polska windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Dziękujemy, że marka HMS mogła brać udział i być częścią tak ważnego projektu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

czytaj więcej…

Otylia Swim Tour
24.09.2018

Marka HMS wspiera wiele młodych sportowców, tym bardziej cieszy to, że może być częścią tak prestiżowego projektu jakim jest Otylia Swim Tour. Projekt, który realizowany jest już od kilku lat i z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem młodych sportowców.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. W każdym spotkaniu bierze udział 90 młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, pływających czterema stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny), ich opiekunowie i trenerzy. Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia, by dostarczyć́ im odpowiednio sprofilowanej wiedzy.

Do udziału w projekcie Otylia Jędrzejczak zaprosiła wybitnych trenerów i ekspertów w swoich dziedzinach, a marka HMS udostępniła sprzęt sportowy, niezbędny do wykonania prawidłowego treningu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

czytaj więcej…

Targi Fiwe 2018
24.09.2018

W weekend 21-23 września marka HMS była wystawcą na największych i najbardziej branżowych targach fitness w Polsce. Mowa oczywiście o międzynarodowych targach FIWE – Fitness Trade Show. FIWE są obecnie najszybciej rozwijającym się wydarzeniem branżowym w tej części Europy.

To największe spotkanie branży fitness & wellness w Polsce, mające na celu zaprezentowanie bogatej gamy sprzętu, akcesoriów i usług fitness & wellness.

Swoją ofertę prezentowało ponad 200 wystawców sprzętu sportowego, sprzętu rehabilitacyjnego, odzieży treningowej oraz suplementów diety. Pośród nich swoje stoisko miała marka HMS. Na stoisku prezentowane były produkty przeznaczone dla klubów fitness czy siłowni. Ilość wystawianych sprzętów wystarczyłaby do wyposażenia każdego klubu fitness. Ponadto w drugi dzień targów dodatkowe atrakcje na stoisku zapewniała sportowa para, Natalia Burda i Daniel Poniedziałek – Mistrz Polski Juniorów 2017 w kulturystyce. Prezentowali oni swoje umiejętności na suwnicy CYKLOP 2.

Frekwencja jak zawsze dopisała. Ponad 30 tys. osób odwiedziło obiekt Expo XXI na którym odbywała się impreza. Wszystkim odwiedzającym towarzyszyły świetne humory a wychodząc czuli się naładowani pozytywną energią.

czytaj więcej…

Produkty
dla klubów fitness
20.09.2018

W tym sezonie zebraliśmy obecne produkty z naszej oferty oraz wiele nowości, tworząc zupełnie nową gamę towarów – przeznaczonych do użytki komercyjnego!

Do naszej oferty wprowadziliśmy maty, które są fenomenem wyposażenia każdego klubu fitness. Szeroka gama rollerów oraz gum jest dopełnieniem każdej sali w klubach sportowych. Zupełną nowością w naszej ofercie są produkty przeznaczone do treningu typu cross.

Mowa tu na przykład o skrzyni do treningu, linie, podpórkach do pompek, czy drabinkach koordynacyjnych. Posiadamy szeroką gamę gryfów olimpijskich oraz do treningu typu cross o różnych długościach, średnicach, czy wagach maksymalnego obciążenia. Po raz pierwszy w naszej ofercie pojawiły się stojaki na obciążenia, które są obowiązkowym elementem wyposażenia klubów fitness.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

czytaj więcej…

Nowy Katalog
Fitness & Gym
18.09.2018

Z dumą i satysfakcją przedstawiamy Państwu nasz katalog na sezon 2018/2019. Obecna kolekcja ma szczególny charakter. Zawiera w całości ofertę produktów przeznaczonych dla klubów fitness.

W katalogu znajdą Państwo produkty, które już w ubiegłym sezonie pojawiły się w naszej ofercie, ale również mnóstwo zupełnie nowych towarów. Zaczynając od klubowych mat, kończąc na szerokiej gamie produktów do treningu crossowego.

Katalog całkowicie zmienił swoją formę. Przegląda się go poziomo, a białe tło sprawia, że jest bardzo czytelny. Poprawiliśmy formę opisów oraz specyfikacji technicznych, nadając im formę tabeli, które umieściliśmy na końcu każdej kategorii produktowej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją na sezon 2018/2019.

Katalog Fitness & Gym

czytaj więcej…

CYKLOP nowa suwnica
20.07.2018

W naszej ofercie zagościły dwie nowe suwnice CYKLOP 1 i CYKLOP 2. Są to suwnice smitha dodatkowo wyposażone w dwa wyciągi oraz uchwyty na walną sztangę. Takie połączenie gwarantuje wykonanie treningu każdej grupy mięśniowej w 100%. Nasze „CYKLOPY” są bliźniaczymi suwnicami, jedyna różnica jaka między nimi występuje to obciążenie wyciągów. W CYKLOPIE 2 mamy do dyspozycji dwa stosy obciążeniowe po 90 kg każdy, natomiast w drugiej maszynie występuje miejsce na talerze obciążeniowe.

Każda z tych wspaniałych maszyn wraz z zestawem akcesoriów do nich dołączonych spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

czytaj więcej…

Ekspozycja HMS
18.06.2018

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartej sali ekspozycyjnej produktów HMS znajdującej się w siedzibie właściciela marki – firmy ABISAL. Znajdziesz tu wszystko co będzie Ci potrzebne do aktywności fizycznej. Zaczynając od dużego sprzętu do domowej siłowni jak Atlas Tytan 15, poprzez rowery treningowe, trenażery eliptycznei, steppery czy maty fitness świetne do aerobiku kończąc na skakankach czy gumach.

Twoja domowa siłownia z pomocą naszego sprzętu będzie wyposażona nie gorzej niż klub fitness. Na naszej wystawie przyjrzysz się dokładnie gryfom, których szeroki wybór wielkości a także maksymalnego obciążenia pozwoli Ci dopasować gryf do swoich potrzeb. Na wybrany przez Ciebie gryf, obciążenia również Ci nie zabraknie. Hantle, kettlebelle, obciążniki, drążki rozporowe, pasy trójbojowe oraz obciążeniowe, to i wiele innych przyborów i przyrządów w pełni wyposaży Twoją domową siłownie. Nie zapominajmy oczywiście o treningu aerobowym do którego naturalnie przyda się bieżnia. Tego również u nas nie brakuje, różne wielkości, różne funkcje, z naszym sprzętem trening CARDIO nie będzie nudny. Chcesz poćwiczyć aerobik lub bardziej fitnessowo? Nie ma problemu. Maty, piłki gimnastyczne, gumy do ćwiczeń, stepy i mnóstwo innych produktów sprawi, że paleta ćwiczeń które będziesz mógł wykonać będzie ogromna.

Wszystkie wyżej wymienione produkty a także wiele, wiele innych znajdziesz w naszej sali ekspozycyjnej oraz oczywiście w naszej ofercie.

Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej…

Mistrzynie w szkołach
15.05.2018

15 maja w Grębocinie marka HMS wspierała projekt Fundacji Otylii Jędrzejczak „Mistrzynie w szkołach”. Projekt ma na celu mobilizację młodych kobiet w wieku licealnym do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego oraz promocję aktywnego trybu życia. W czasie imprezy z gumami marki HMS ćwiczyło prawie 400 uczennic. Jesteśmy dumni z możliwości wzięcia udziału w tak bardzo ambitnym projekcie. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Gala Sportu i Biznesu 2018
17.04.2018

Gala Sportu i Biznesu to uroczystość na której spotkali się przedstawiciele bytomskiego biznesu i sportu, świętując wspólnie swoje sukcesy. W sobotę 14 kwietnia wręczono nagrody Prezydenta Bytomia – Nagrodę Gospodarczą oraz Sportowy Laur Bytomia. Wśród trzech firm, które zdobyły w tym roku nominację w kategorii Firma Roku znalazła się firma Abisal sp. z o.o., dodatkowo w tym roku otrzymała również wyróżnienie za przynależność do prestiżowego grona najlepiej zarządzanych w Polsce podmiotów gospodarczych.

Gala Sportu i Biznesu jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale napawając nas dumą, ale również tych, którzy tworząc miejsca pracy oraz wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką miasta – powiedział podczas gali Damian Bartyla – Prezydent Miasta Bytom.

Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta na wniosek Bytomskiej Rady Biznesu w pięciu kategoriach: Mikrofirma Roku, Firma Roku, Produkt Roku, Wydarzenie Roku oraz Manager Roku. Gala Bytomskiego Biznesu i Sportu w takiej formie organizowana jest po raz 6. Wcześniej te imprezy odbywały się osobno. Sportowców nagradzano od 1999 roku, a przedsiębiorców od 2008. Wspólne cechy obu środowisk były powodem tego połączenia. To nie tylko impreza, podczas której wręczane są dwie ważne dla miasta nagrody honorowe. To również możliwość integracji przedstawicieli sportu i biznesu.

czytaj więcej…

Gazela Biznesu 2017
01.03.2018

1 Marca w katowickiej Akademii Muzycznej zostały rozdane Gazele Biznesu dla najbardziej dynamicznych firm z województwa śląskiego. Siedem bytomskich firm nagrodzono tytułem Gazela Biznesu przyznawanym najdynamiczniej rozwijającym się małym i średnim przedsiębiorstwom. Firmy nominowane do nagrody poddawane są szczegółowej analizie wyników finansowych, biorącej pod uwagę ponad osiemdziesiąt aspektów działalności.

Każda firma, by ubiegać się o tytuł Gazeli Biznesu 2017 musiała spełnić szereg warunków, m.in. w trzech ubiegłych latach, rok po roku notować wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotować w tym okresie straty.

Podczas uroczystej gali w Akademii Muzycznej im. Karola Szymańskiego w Katowicach do elitarnej grupy Gazel Biznesu dołączyła Abisal sp. z o.o. Osiągnięcie tak dobrej pozycji możliwe było dzięki zanotowaniu przez firmę w latach 2014-2016 wzrostu przychodów na poziomie ponad 204%.

czytaj więcej…

ISPO 2018
01.02.2018

W środę 31 stycznia, zakończyły się najważniejsze dla europejskiej branży targi sportowo – outdoorowe, czyli ISPO Munich 2018. Na przestrzeni 16 hal najnowsze produkty na sezon jesień-zima 2018/2019 zaprezentowało ponad 2700 firm. Wśród nich było aż 46 producentów z Polski.

Monachijskie targi przyprawiły o zawrót głowy nie tylko pod względem ilości produktów na stoiskach, przepływu informacji, ale także wydarzeń towarzyszących.

Właściwie non stop odbywały się konferencje prasowe, otwarte spotkania z przedstawicielami świata sportu i sportowego biznesu, wykłady i seminaria prowadzone przez specjalistów, pokazy mody, do tego działania w przestrzeni miejskiej w ramach ISPO Munich Sports Week.

Markę HMS można było zobaczyć w hali A6 na stoisku 419 o powierzchni 90 m². Odwiedzający targi mogli przekonać się jakie nowości oferowała firma z kategorii fitness i ćwiczeń siłowych. Na stoisku można było zobaczyć nowoczesne bieżnie, rowerki czy trenażery eliptycznei, wspierane przez aplikacje udostępniane na urządzeniach mobilnych oraz akcesoria niezbędne w każdym klubie fitness: gumy, ekspandery, wałki, rollery, piłki, skakanki, a także wiele innych akcesorii.

czytaj więcej…

Dobra Marka
02.01.2018

Niezmiernie nam miło poinformować, iż marka HMS otrzymała tytuł DOBRA MARKA 2017 /2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: Akcesoria i sprzęt fitness. Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej rozwojowym i rozpoznawalnym markom obecnym na polskim rynku, dlatego tak szczególnie cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona najlepszych.

OTYLIA SWIM TOUR 2017
30.10.2017

28 października, w Pałacu Młodzieży w Katowicach, marka HMS została wyróżniona jako partner projektu OTYLIA SWIM TOUR 2017.

OTYLIA SWIM TOUR to cykl warsztatów odbywający się w 6 miastach Polski, na których dzieci, ich rodzice oraz trenerzy, mieli okazję zapoznać się z elementami psychologii sportu, dietetyki, prowadzenia rozmowy czy przeprowadzenia zajęć pod okiem najlepszych trenerów w kraju. To cykl spotkań, na których uczestniczący w nich młodzi adepci pływania, usłyszeli wskazówki na przyszłość.

Otylia: “To powrót do przeszłości, miejsca gdzie nauczyłam się pływać, gdzie tak naprawdę rozpoczęła się moja przygoda ze sportem, i gdzie złapałam bakcyla sportowego, no i dlatego dzisiaj wspólnie z moimi trenerami, chcemy dzieciom pokazać czym jest sport. Pokazujemy im, że sport to nie tylko wygrywanie i przegrywanie, ale przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka, dyscyplina i zdrowy tryb życia, bo „Otylia Swim Tour” to „zostań mistrzem życia, bądź aktywny, czerp przyjemność z tego co robisz i spełniaj marzenia” To program zajęć także dla rodziców, który pozwala rodzicom zapoznać się z takimi tematami jak psychologia i dietetyka, zobaczyć co jest niezwykle ważnego we współpracy z dzieckiem w wieku 9 – 14 lat, ale przede wszystkim dieta, bardzo często kojarzy nam się z odchudzaniem, a my nie, my mówimy tutaj właśnie o prawdziwej diecie, czyli zdrowym trybie życia, o tym jak z dzieckiem spędzić czas uzyskując także odpowiedzi na pytania, które bywają ciężkie, ale jednocześnie zmobilizować je do uprawiania sportu, przede wszystkim do realizacji swoich marzeń, bo nie każdy z nich będzie mistrzem sportu, (mam taką nadzieję, że będą) , natomiast każdy z nich może być mistrzem życia.”

czytaj więcej…

SPORT LIFE 2017
25.10.2017

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi SPORT LIFE w Brnie. Firma ABISTORE będzie jednym z wystawców sprzętu sportowego.

Targi odbędą się w dniach: 10-12 listopada 2017 roku.
Adres: Výstaviště 405/1, 603 00 Brno, Česká Republika.

SPORT LIFE to jedno z większych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Kilkadziesiąt wystawców prezentujących najnowsze trendy sprzętu i odzieży sportowej oraz długa lista imprez towarzyszących, takich jak: Międzynarodowe Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Muay Thai, Freerun, pokazy gimnastyki artystycznej, Biathlon ze strzelnicą laserową – to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji, które przyciągają miłośników aktywnego trybu życia do Brna.

Zapraszamy na stoisko ABISTORE nr 021, gdzie będziecie mogli zobaczyć NOWOŚCI HMS 2018, a także zasięgnąć porad naszych ekspertów!

czytaj więcej…

Aplikacja FIT HI WAY
i trenażer eliptyczny H6191-i
18.09.2017

Podążając za najnowszymi trendami na rynku sprzętu fitness, przedstawiamy nowość w ofercie marki HMS – trenażer eliptyczny H6191, współpracujący z aplikacją FIT HI WAY.

Co zyskujemy ćwicząc z nową aplikacją:

 • połączenie przez bluetooth
 • możliwość zalogowania się przez FB lub Twittera
 • możliwość publikacji swoich wyników na tablicach w mediach społecznościowych (analogicznie jak w Endomondo)
 • możliwość oglądania materiałów video i słuchania muzyki podczas treningu
 • możliwość ustawienia dowolnej trasy na świecie – w połączeniu z Google Maps
 • FIT HI WAY łączy zalety swoich poprzedników (iRuning, iBiking i iConsole), dzięki czemu mamy możliwość wyboru sprzętu do ćwiczeń, rodzaju treningu, a aplikacja dopasuje parametry do naszych potrzeb
 • możliwość ustalenia programu treningowego na wybrany okres czasu (wgląd w historię, wybranie ulubionego programu treningowego). Więcej informacji na temat treningu z aplikacjami na sprzęcie marki HMS znajdziecie TUTAJ

czytaj więcej…

Katalog 2017/2018
08.09.2017

W najnowszym katalogu HMS znajdziemy wiele nowych produktów i inspiracji, które marka przygotowała dla nas na sezon 2017/2018. Oferta skierowana jest nie tylko do klubów fitness i zawodowych sportowców, ale także propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

Do oferty na rok 2018 dołączyły m.in. hantle HEX – 23 różne wagi do wyboru, od 2 do 60 kg! Poszerzona została także oferta rollerów o 4 nowe modele, w tym jeden wibrujący, co pozwala na jeszcze skuteczniejszą regenerację mięśni.

Katalog marki HMS to nie tylko same nowości. Znajdziemy w nim również znane i sprawdzone modele sprzętu fitness. Dzięki tak szerokiej ofercie rowerków treningowych, trenażerów eliptycznychów, bieżni czy akcesoriów do treningów siłowych, możemy stworzyć w pełni wyposażoną siłownię w warunkach domowych. W katalogu znalazły się również gryfy olimpijskie, sztangi stałe i obciążenia – jest w czym wybierać!

czytaj więcej…

HMS w stolicy
29.08.2017

Targi FIWE 2017

ABISAL Sp. z o.o. Importer Sprzętu Sportowego będzie wystawcą na Międzynarodowych Targach FIWE 2017, które odbędą się 9-10 września w Warszawie.

Poniżej kilka informacji, które mogą Państwa zachęcić do odwiedzenia targów i naszego stoiska!

Międzynarodowe Targi Fitness & Wellness FIWE Trade Show, to największe spotkanie branży fitness & wellness w Polsce na którym możemy spotkać firmy reprezentujące sprzęt i akcesoria fitness. FIWE to doskonała okazja do poznania gwiazd i idoli trenujących kulturystykę i fitness.

Podczas targów możemy uczestniczyć w licznych imprezach towarzyszących:

 • FIWE EXPERTS – to konferencja przeznaczona dla przedsiębiorców, managerów i kadry trenerskiej z branży fitness & wellness;
 • FIWE FANS – to spotkanie z największymi gwiazdami sportu;
 • FIWE PERSONAL TRAINER – to wykłady i szkolenia dedykowane dla trenerów personalnych;
 • DEBIUTY KULTURYSTYCZNE PZKFITS – to po raz pierwszy! najważniejsza impreza w życiu każdego kulturysty, która odbędzie się na targach FIWE. Decyzją Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego Debiuty Kulturystyczne IFBB – PZKFiTS będą odbywały się dwa razy w roku. Letnia edycja odbędzie się podczas targów FIWE;
 • GRAND PRIX FIWE w Kulturystyce & Fitness – to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń na polskiej scenie sportów sylwetkowych;
 • FIWE CROSSFIT – to największy tego typu event w Polsce organizowany w Warszawie podczas największych targów fitnessowych FIWE;
 • FIWE STREET WORKOUT – to strefa poświęcona Street Workout, czyli coraz bardziej popularnej formie gimnastyki, którą uprawia się na ulicy;
 • FIWE FIGHT ARENA – to miejsce, w którym można spotkać najlepszych krajowych zawodników mieszanych sportów walki oraz boksu zawodowego. Będą omawianie techniki walki oraz metody żywienia w tym sporcie

Do zobaczenia na naszym stoisku! (nr 3.15 / HALA 3)

czytaj więcej…

Rollery i wałki
14.07.2017

jak dobrać produkt?

Podstawą każdego dobrego rolowania, zarówno przed treningiem, jak i po nim, jest odpowiedni dobór wałka.

Jest to niezwykle istotna sprawa, ponieważ dobrze dobrany roller może zdziałać cuda. Dobrany jednak niewłaściwie może nawet zrobić krzywdę. Najważniejsze cechy, jakie musimy wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu to:

 • twardość
 • rozmiar
 • powierzchnia
 • maksymalne obciążenie

Twardość

O twardości rollera decydują dwa czynniki: materiał, z jakiego został wykonany (np. EVA czy EPE) oraz gęstość tego materiału – im większa, tym twardszy i cięższy jest wałek. Większa gęstość oznacza też mniejsze odkształcenia wałka. Dodatkowo, wałek może posiadać twardy wewnętrzny rdzeń, co również ma znaczenie w masażu – pozwala na skuteczniejszy masaż głęboki. Twardość możemy wyrazić w skali Shore’a (od 0 do 100 stopni), dzięki czemu łatwo porównać ze sobą różne dostępne na rynku rollery.

Twarde wałki dedykowane są osobom:

 • wytrenowanym
 • o mniejszym napięciu mięśniowym
 • o bardziej rozbudowanych mięśniach

Miękkie wałki przeznaczone są dla osób:

 • początkujących
 • o bardzo szczupłej sylwetce
 • z niskim progiem bólu

Rozmiar

Rozmiar wałka to dwie wartości: długość i średnica. Długość jest istotna jeśli na przykład chcemy rolować całe plecy prostopadle – długi wałek (70 cm i więcej) obejmie wtedy całą masowaną powierzchnię. Mniejsze wałki są jednak o wiele bardziej poręczne i precyzyjne – wykorzystując je łatwiej można skoncentrować się na konkretnej grupie mięśni. Są też wygodniejsze w przechowywaniu. Można je bez problemu zabrać ze sobą na trening czy w podróż. Kompromisem może być wałek skręcany.

Powierzchnia

Powierzchnia rollera może być gładka lub posiadać mniejsze i większe wypustki, których zadaniem jest dotarcie do głębokich warstw mięśni. Gładki roller jest przyrządem bardziej uniwersalnym. Można wykorzystać go do masażu różnych partii ciała. Wałek z wypustkami wymaga większej wprawy i nie nadaje się do wszystkiego (raczej nie zaleca się go np. do masażu okolic kręgosłupa). Dzięki wypustkom możemy w pracować z punktami spustowymi, czyli włóknami mięśniowymi o wzmożonym napięciu, wyczuwalnymi jako „ziarnka ryżu” czy guzki. To powoduje skuteczne rozluźnienie mięśni i struktur powięziowych.

Maksymalne obciążenie

są bardzo wytrzymałymi przyrządami. W przypadku większości z nich maksymalna waga użytkownika wynosi 200 kilogramów i więcej. Wyjątkiem są najlżejsze i najbardziej miękkie wałki, wykonane z materiału EPE, których dopuszczalne obciążenie to 120 kg. Mimo swej dużej wytrzymałości każdy roller odkształci się z czasem. Szybciej spotka to wałki miękkie o mniejszej gęstości użytego materiału. Wciąż mówimy jednak o naprawdę długim okresie czasu i nie trzeba obawiać się, że nasz wałek „zużyje się” za szybko.

Masaż powięziowy przy użyciu rollera jest niezwykle skuteczny i łatwy do zastosowania samodzielnie w domu i na siłowni. Pozwala polepszyć sprężystość powięzi, rozluźnić mięśnie po treningu i uśmierzyć ból. Dlatego warto dobrze zastanowić się, jakiego wałka potrzebujemy i zainwestować we właściwy sprzęt.

Tabela dla wałków HMS

czytaj więcej…

HMS na FIT-EXPO 2017
19.05.2017

Najmodniejsza odzież fitness, sprzęt i akcesoria, pokazowe treningi oraz spotkania osób interesujących się zdrowym stylem życia. FIT-EXPO to wydarzenie, na którym prezentują się największe firmy z branży fitness. Nie mogło tam również zabraknąć marki HMS.

W dniach od 12 do 14 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się targi FIT-EXPO 2017. Prezentujące się firmy miały okazję pokazać swoje najlepsze sprzęty, akcesoria, wyposażenie oraz systemy zarządzania. Nie zabrakło przedstawicieli świata mody sportowej, odżywek i suplementów oraz branżowej pracy. Fit Expo to również okazja do spotkania się ze swoimi idolami, wysłuchania branżowych wykładów, wzięcia udziału w treningach i warsztatach, poznania najlepszych światowych i polskich marek fitness.

Wśród goszczących na targach marek nie zabrakło również stoiska HMS. Była to idealna okazja nie tylko do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim do prezentacji nowości oraz czerpania inspiracji i wzorców od najlepszych w branży.

czytaj więcej…

HMS na FIBO 2017
30.03.2017

Już 6 kwietnia odbędą się najbardziej wyczekiwane targi branży fitness – FIBO 2017. Podczas tegorocznej, 32. edycji targów, marka HMS będzie miała okazję zaprezentować swoją szeroką ofertę.

Międzynarodowe Targi Branży Fitness FIBO to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów sportu, a zwłaszcza sportów sylwetkowych.

Jest to świetna okazja by poznać nowości w branży zarówno pod względem trendów mody, jak i nowych konceptów i technologicznych nowości. FIBO to aż 4 dni pełne sportowych emocji oraz dużej dawki wiedzy merytorycznej z zakresu szeroko pojętej tematyki fitness. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia 2017 w Kolonii w Niemczech. Powierzchnia wystawiennicza zostanie podzielona na trzy sektory: FIBO EXPERT, FIBO PASSION oraz FIBO POWER.

Targi FIBO 2017 to kolejny przystanek marki HMS na spotkaniach branżowych. Tym razem zaprezentujemy nasze nowości, gryfy z serii premium, talerze olimpijskie oraz wiele innych produktów i akcesoriów z kategorii sportów siłowych.

Marka HMS zaprezentuje się w części FIBO EXPERT, która przeznaczona jest dla ekspertów z branż, takich jak: sprzęt treningowy, med., wellness, odżywki, wyposażenie, usługi, zajęcia grupowe, trening funkcjonalny.

Wszystkich, którzy odwiedzą tegoroczne targi FIBO w Koloni, zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – hala 9, stoisko E74.

czytaj więcej…

Abisal w finałowej trójce
06.03.2017

24 lutego podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu wręczona została po raz kolejny Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia „POLOTY 2016”. Wśród trzech firm, które zdobyły w tym roku nominację w kategorii Firma Roku znalazła się Abisal sp. z o.o.

Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Bytomia przyznano w tym roku już po raz dziewiąty. Nagradzane są nią firmy, które działając w Bytomiu odnoszą sukcesy i tworzą miejsca pracy, stając się tym samym wizytówką miasta. Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta Miasta na wniosek Bytomskiej Rady Biznesu w trzech kategoriach: Mikrofirma Roku, Firma Roku oraz Produkt Roku. W każdej z nich jedynie trzy zgłoszone kandydatury otrzymują ostatecznie nominację. Znalezienie się przez Abisal sp. z o.o. w tym wąskim i zaszczytnym gronie, w najważniejszej dla nas kategorii – Firma Roku – jest niewątpliwie wielkim wyróżnieniem. Stanowi także potwierdzenie wysiłków włożonych w rozwój naszej oferty i doskonalenie jakości naszych produktów.

Nagrodę z rąk prezydenta Bytomia Damiana Bartyli odebrał Członek Zarządu Abisal sp. z o.o. Julian Łaba.

czytaj więcej…

HMS na ISPO 2017
28.02.2017

4 dni, 2732 wystawców z całego świata i 85 tysięcy odwiedzających z aż 120 krajów. Tak wyglądały Międzynarodowe Targi Sprzętu i Mody Sportowej ISPO 2017 w Monachium.

Tegoroczna edycja największego tego typu wydarzenia na świecie przyciągnęła rekordowe liczby uczestników. Wystawcy prezentowali swoje produkty, nowości i innowacje. Nie zabrakło wielu pokazów i wykładów specjalistów z branży. Pozytywna atmosfera wydarzenia wypełniła pełne sale targów.

Marka HMS po raz kolejny była częścią największych na świecie targów branży sportowej. Nasze, blisko 70-metrowe, stoisko pełne było produktów z oferty fitness, sportów siłowych i akcesoriów. Prezentowany asortyment pozwolił wszystkim odwiedzającym poznać możliwości naszego sprzętu.

czytaj więcej…

Abisal Gazelą Biznesu 2016
06.02.2017

1 lutego w katowickiej Akademii Muzycznej zostały rozdane Gazele Biznesu dla najbardziej dynamicznych firm z województwa śląskiego. Wśród laureatów znalazła się Abisal Sp. z o.o., która w rankingu zajęła 1-sze miejsce spośród wszystkich firm z Bytomia oraz uplasowała się na najwyższej pozycji spośród firm z branży sportowej w województwie śląskim.

Ranking Gazele Biznesu to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy nominowane do nagrody poddawane są szczegółowej analizie wyników finansowych, biorącej pod uwagę ponad osiemdziesiąt aspektów działalności. Każda firma, by ubiegać się o tytuł Gazeli Biznesu 2016 musiała spełnić szereg warunków, m.in. w trzech ubiegłych latach, rok po roku notować wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotować w tym okresie straty.

Podczas uroczystej gali w Akademii Muzycznej im. Karola Szymańskiego w Katowicach do elitarnej grupy Gazel Biznesu dołączyła Abisal sp. z o.o. Wysokie miejsca w rankingu – pierwsze spośród wszystkich firm w Bytomiu i najwyższe spośród firm z branży sportowej w województwie śląskim – to niezwykle cenne wyróżnienie. Osiągnięcie tak dobrej pozycji możliwe było dzięki zanotowaniu przez firmę w latach 2013-2015 wzrostu przychodów na poziomie ponad 156%.

Podczas gali Gazel Biznesu Abisal Sp. z o.o. reprezentowała
Dyrektor Finansowy Anna Ferdyn.

czytaj więcej…

Abisal nominowany
27.01.2017

do Gazeli Biznesu 2016

Ranking Gazele Biznesu to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Już 1. lutego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbędzie się gala, podczas której rozdane zostaną statuetki najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw.

Gazelą Biznesu może zostać mała lub średnia firma, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale radzi sobie na rynku, nawet wśród znacznie większych konkurentów. Nominacja do nagrody i obecność wśród najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw to ogromne wyróżnienie dla całej spółki Abisal. Jest to wynikiem wzrostu rozpoznawalności, który firma wypracowała na przestrzeni lat. Pozytywnie przełożył się również na przychody oraz wzrost zatrudnienia.

Pierwsza edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. Niezmiennie od kilkunastu lat sporządzane są przez dzienniki ekonomiczne nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Publikacja rankingu rokrocznie zwieńczona jest uroczystą galą. W województwie śląskim odbędzie się ona 1. lutego w Katowicach, na terenie Akademii Muzycznej im. Karola Szymańskiego. Będzie to niezwykłe wydarzenie, którego celem jest nie tylko nagrodzenie laureatów i wyłonienie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw, ale przede wszystkim promocja małej i średniej przedsiębiorczości. Tegoroczne gale uświetni recital artystyczny w wykonaniu Stanisława Soyki.

czytaj więcej…

HMS jedzie do Monachium
18.01.2017

W dniach 5-8 lutego odbędzie się kolejna edycja targów ISPO Munich. Z tej okazji do stolicy Bawarii zawitają dziesiątki tysięcy osób związanych z branżą sportową. Wśród firm, które zaprezentują im swoje nowości nie mogło zabraknąć Abisal i marki HMS.

Targi branży sportowej ISPO czyli Internationale Fachmesse für Sportartikel und Sportmode odbywają się od 1970 r. i są największym tego typu wydarzeniem na świecie. W 2017 r. organizatorzy spodziewają się odwiedzin ponad 80 tys. osób związanych z branżą sportową. W 16 dużych halach wystawienniczych będą mogli oni zapoznać się z ofertą ponad 2 700 wystawców, co jest rekordem monachijskiej imprezy. Targom towarzyszyć będą setki prezentacji i wykładów najlepszych specjalistów.

Marka HMS wielokrotnie już gościła na targach ISPO i podobnie będzie w tym roku. Na dużym stoisku o powierzchni niemal 70 m2 zaprezentujemy szeroki przekrój naszej oferty z kategorii fitness i sportów siłowych. Chcemy, aby odwiedzający mogli naocznie przekonać się o możliwościach naszego sprzętu, m.in. bieżni, rowerków czy trenażerów eliptycznychów, wspieranych przez aplikacje na urządzenia mobilne. Nie zabraknie też akcesoriów do fitnessu i ćwiczeń siłowych.

Wszystkich, którzy w swoich planach mają odwiedzenie tegorocznego ISPO serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska HMS

HALA C4 nr stoiska 323

czytaj więcej…

Elektromagnes,
22.12.2016

czyli z najwyższej półki

Wprowadziliśmy w tym roku do naszej oferty kolejną generację rowerków i trenażerów eliptycznychów, których system hamowania sterowany jest za pomocą elektromagnesu. Sprzęt tego typu jest wyższym stopniem ewolucji technologicznej.

W „tradycyjnych” rowerkach i trenażerach eliptycznychach opór osiągany był poprzez tarcie koła zamachowego. Rowery bądź trenażery eliptycznei magnetyczne tworzą go poprzez zmianę natężenia pola magnetycznego wytwarzanego przez elektromagnes. Ustawienie siły oporu odbywa się elektronicznie, za pośrednictwem mikroprocesora i jest sterowane za pomocą silnika elektrycznego. To daje możliwość ustawiania jego wartości z większą dokładnością.

Największą zaletą tego systemu jest znacznie większa płynność zmiany stopnia oporu. Zmniejszenie bądź zwiększenie jego skali, jak również ich odczuwalność następują też w krótszym czasie.

Na tym nie koniec! Rowerek i trenażer eliptyczny elektromagnetyczny dysponują możliwością ustawienia większego stopnia oporu niż modele pracujące w technologii mechanicznej. To zaś przekłada się na większą liczbę dostępnych programów treningowych i funkcji.

Jednocześnie urządzenie pracuje niemal bezszelestnie, dlatego ćwiczenia na nim nie przeszkadzają nikomu w Twoim otoczeniu.

Wybierając sprzęt elektromagnetyczny dostajemy zaawansowane technologicznie urządzenie, oferujące duży wachlarz możliwości ćwiczeń. Trenujący może go dowolnie spersonalizować w zależności od swoich preferencji czy stopnia zaawansowania.

czytaj więcej…

Katalog 2016/2017
10.10.2016

Z dumą i satysfakcją prezentujemy Państwu Nowy Katalog marki HMS. Jest to nasza propozycja na sezon 2016/2017. Katalog przyciąga interesującą szatą graficzną i znakomitymi zdjęciami rowerków, trenażerów eliptycznychów, bieżni, atlasów, skakanek, ściskaczy, gum, wałków oraz wielu innych produktów. W stosunku do ubiegłorocznej publikacji zawartość zwiększyła się o kilkanaście stron. Jest to spowodowane wprowadzeniem kolejnych nowych pozycji dostępnych w naszej ofercie.

Państwa uwadze polecamy nowe rowerki i trenażer eliptycznyi. Po raz pierwszy znalazły się pośród nich produkty klasy Semi Comercial. Taka norma oznacza, że sprzęt idealnie nadaje się użytku komercyjnego w małych klubach fitness, salonach SPA i gabinetach odnowy biologicznej.

Poszerzyliśmy również ofertę prodkutów fitness (rowerki, bieżnie i trenażer eliptycznyi) z obsługą urządzeń mobilnych. Za sprawą dedykowanych aplikacji oraz map Google Street View, codzienny trening może zmienić się w wirtualną wycieczkę po dowolnym miejscu na mapie. Dzięki nim użytkownicy zyskują również dostęp do centrum informacji o swoich treningach, pozwalającego na analizę danych historycznych oraz bieżącej aktywności.

Na tym nie koniec! W naszej ofercie pojawił się także nowy sprzęt z serii HMS Premium. Jej premiera miała miejsce w 2014 roku, od tego momentu niezmiennie kierujemy ją do najbardziej wymagających użytkowników. Geneza serii wzięła się z naszego zamiłowania do wysokiej jakości materiałów, trwałych konstrukcji i sprawdzonych rozwiązań technicznych. Wszystkie te elementy zamknęliśmy w kształcie naszych produktów, dzięki którym seria HMS Premium stała się gwarantem niepowtarzalnych wrażeń i satysfakcji z treningu.

Warto zwrócić również uwagę na stale rozwijającą się ofertę gryfów i obciążeń. Pojawiły się tam kolejne rodzaje produktów. Są pośród nich nowe rodzaje i typy gryfów olimpijskich, sztang czy talerzy.

czytaj więcej…

HMS na targach FIWE
05.09.2016

9 października 2016 roku, w Warszawie odbędzie się największe wydarzenie w branży fitness & wellness – Międzynarodowe targi Fitness & Wellness czyli FIWE.

Miło jest nam poinformować, że pojawią się tam najnowsze produkty sygnowane logiem HMS. Targi odbywają się w warszawskim centrum EXPO XXI. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska numer 4.8 mieszczącego się w hali 4!

Międzynarodowe Targi Fitness & Wellness są obecnie najbardziej prestiżowym wydarzeniem tej branży w Polsce. To impreza o biznesowym charakterze, mająca na celu zaprezentowanie bogatej gamy sprzętu, akcesoriów i usług fitness i wellness.

Całość wydarzenia dopełnią pokazy gości specjalnych – Natalii Gacka, Michała Karmowskiego, Steve’a Feinberg’a, Akopa Szostaka, Łukasza Kazimierczaka, Jacka Bilczyńskiego, Mariusza Mróz. Specjalnym wydarzeniem podczas Targów będzie FIWE CROSS CHAMPION!

Podczas tegorocznej edycji imprezy odwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą sprzętu marki HMS. Po raz pierwszy ma targach FIWE zaprezentujemy nasze najnowsze rowerki i trenażer eliptycznyi treningowe.

Wszyscy, którzy odwiedzą nasze stoisko będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą gryfów, hantli i obciążeń.

Na tym nie koniec! Na targach FIWE 2016 pokażemy również swoje najnowsze wałki czy też zestawy do ćwiczeń siłowych.

To wszystko i wiele więcej znajdą Państwo na naszym stoisku numer 4.8 mieszczącego się w hali 4!

czytaj więcej…

Bądź fit ćwicz z rolką!
26.08.2016

FS104, FS107, FS109 to nowość w bogatej ofercie wałków/ rollerów. Linia produktów marki HMS powstała z myślą o treningu gimnastycznym, terapii oraz rehabilitacji.

Każda sztuka została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, gwarantującego komfort i wygodę podczas ćwiczeń. Jest odporna na ścieranie oraz nie chłonie wilgoci, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Przyrząd nie tylko pozwoli poprawić kondycję, ale również skutecznie wymodeluje sylwetkę ciała. Za sprawą specjalnych wypustek masujących, docenią go także osoby doświadczające problemów z krążeniem krwi.

Trening z wałkiem / rollerem efektywnie aktywizuje mięśnie posturalne, pomaga to poprawić wytrzymałość oraz koryguje ewentualne wady postawy.

Ćwiczenia zwiększą naszą mobilność, elastyczność i gibkość. Stosowanie wałka zyskuje na coraz większej popularności, gdyż pozwala na eliminację zgrubień tkanki łącznej. Tym samym obniża napięcie mięśni – pozwalając im na rozluźnienie powięzi, jednocześnie wprowadzając odpowiednie warunki regeneracyjne. Skracanie procesów odbudowy przy zachowaniu maksymalnej skuteczności przekłada się rezultaty wysiłkowe. To efekt domina, ponieważ dzięki temu można się szybciej rozwijać, a także podnieść swoją wytrzymałość, czy przygotować do większych obciążeń.

czytaj więcej…

LS3859 HIT !!!
20.07.2016

Z myślą o osobach poszukujących wszechstronnego przyrządu do rozwijania swojej muskulatury i siły wprowadziliśmy nowy produkt w naszej ofercie. Jest to ławka LS3859 o maksymalnym obciążeniu wynoszącym aż 270 kilogramów !!!
Przyrząd zapewnia duży wachlarz możliwości pracy nad dolnymi oraz górnymi partiami ciała. Sprzęt marki HMS pozwala na ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, ramion, nóg oraz ud. Ławka posiada wygodną regulację wysokości położenia sztangi.

LS3859 została przystosowana zarówno do ćwiczeń z modlitewnikiem lub bez niego.

Jej cechą charakterystyczną jest możliwość dowolnej konfiguracji. W skład zestawu wchodzą dwa niezależne elementy: ławka oraz stojak pod sztangę. Kolejnym z atutów produktu marki HMS jest wygodne siedzisko z 6 – stopniową regulacją.

LS3859 HMS została wykonana z materiałów najwyższej jakości, które zapewniają wysoką stabilność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Komfort gwarantuje wytrzymała gąbka oraz nowoczesna tkanina obiciowa o karbonowym wzorze i podwyższonej trwałości.

czytaj więcej…

Gryfy najwyższej jakości
05.02.2016

Gryf olimpijski GO680 HMS został wykonany ze specjalnej chromowanej stali, którą poddano procesowi hartowania. Produkt marki HMS cechuje wytrzymałość połączona z idealną elastycznością. W zestawie znajdują się dwa zaciski plastikowe.

Pewny i wygodny chwyt gryfu zapewniono poprzez staranne radełkowanie. Maksymalne obciążenie wynosi 680 kilogramów. Z kolei średnica części chwytnej wynosząca 28 milimetrów zapewnia dużą wytrzymałość oraz komfort ćwiczenia. Zastosowany proces chromowania gryfu jest gwarancją zachowania jego wyglądu przez bardzo długi okres użytkowania oraz stanowi najlepsze zabezpieczenie przed rdzą.

Gryf olimpijski GO680 HMS posiada 8 łożysk igiełkowych, co umożliwia gładkie i płynne obracanie się rękawów na gryfie. Jego konstrukcja eliminuje naprężenia na końcach wałeczków, w konsekwencji przekłada się na większą trwałość eksploatacyjną łożyska. Pomimo swojego małego przekroju poprzecznego, łożyska igiełkowe mają wysoką sztywność oraz nośność.

Gryf olimpijski GO680 jest synonimem znakomitej jakości. Tak więc, produkt marki HMS to dobra inwestycja na wiele lat.

czytaj więcej…

Jubileusz marki HMS
26.10.2015

23 października 2015 roku w Restauracji „The Piano” w Bytomiu, odbył się jubileusz z okazji 15-lecia marki HMS oraz 25-lecia jej właściciela – Abisal Sp. z o.o.

W wydarzeniu udział wzięło 120 gości, byli to krajowi i zagraniczni kontrahenci, firmy współpracujące, przedstawiciele instytucji publicznych oraz Zarząd i pracownicy Spółki.

Gościem specjalnym jubileuszu była Pani Otylia Jędrzejczak, której towarzyszyliśmy na wczesnym etapie jej kariery sportowej. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Część oficjalna imprezy rozpoczęła się od przypomnienia najważniejszych wydarzeń z historii Spółki i marki HMS. Prezes Julian Łaba w swoim przemówieniu podziękował gościom za zaufanie i partnerstwo w biznesie. Prezes Ryszard Ziomek opowiedział o wartościach firmy oraz przyjaźni, która przyczyniła się do jej powstania. Na zakończenie, na scenę zostali zaproszeni przedstawicie firm, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju Spółki, w celu wręczenia im okolicznościowych statuetek z podziękowaniami za dotychczasową współpracę.

Jubileuszowy charakter wydarzenia został podsumowany uroczystym krojeniem tortu, którego dokonali wspólnie wszyscy czterej właściciele, a zarazem założyciele firmy. Atrakcją wieczoru był także występ artystki rzeźbiącej w bryle lodu oraz koncert zespołu Todo Art Trio.

czytaj więcej…

15 lat marki HMS
12.10.2015

W 2015 roku marka HMS obchodzi jubileusz 15-lecia swojej obecności na rynku! Dziękujemy wszystkim klientom i użytkownikom naszego sprzętu za wspaniały, wspólnie spędzony czas i zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni. Był to okres pełen wyzwań i zmian, z którego wyszliśmy z bagażem wartościowych doświadczeń i nowymi inspiracjami na przyszłość.

Naszą misją od początku było tworzenie wysokiej jakości produktów, dostarczających wyjątkowych wrażeń swoim użytkownikom. Pozostaliśmy jej wierni, nie tylko dbając o jakość wykonania, ale również o innowacyjność stosowanych technologii. Przełom w tym zakresie przynosi nowa generacja naszych produktów z grupy fitness. Wyposażyliśmy je w systemy umożliwiające obsługę urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS, a wraz z nimi w dostęp do interaktywnego centrum informacji i rozrywki.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i inspirację, którą mogliśmy czerpać dzięki Państwa zaangażowaniu. Mamy nadzieję, że nadal będą Państwo razem z nami tworzyć historię marki HMS.

czytaj więcej…

Suwnica Smitha
01.10.2015

Suwnica Smitha to rewolucyjny przyrząd do ćwiczeń siłowych. W naszej kolekcji na sezon 2015/2016 znajdą Państwo, aż dwa jej modele. Wprowadzając je do oferty myśleliśmy o osobach poszukujących wszechstronnego narzędzia do rozwijania swojej muskulatury i siły.

Konstrukcja Suwnicy Smitha, w porównaniu do klasycznych atlasów, pozwala na więcej. Jest to zasługą zespolenia mechanizmu przesuwnego z gryfem oraz systemem asekuracji. Zapewnia to stabilność i płynność ruchów w obu kierunkach, zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i leżącej. Wbudowany system asekuracji pozwala z kolei cieszyć się treningiem bez konieczności angażowania osób trzecich.

Decyzja o wyborze jednej z naszych suwnic, to krok w stronę profesjonalnego treningu. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zaletami “Suwnic Smitha”

czytaj więcej…

Trening Cross
30.09.2015

Trening typu crossowego to popularny program treningu siłowego i kondycyjnego. Jego prawdziwie uniwersalna formuła – przyjazna dla osób w każdym wieku, niezależnie od ich doświadczenia w sporcie – pozwoliła mu w krótkim czasie zaskarbić sobie wielu zwolenników. Wśród nich, także nas.

Do naszej najnowszej kolekcji wprowadziliśmy rozszerzony asortyment produktów dedykowanych treningowu typu cross. Ich przeznaczeniem, jest zwiększanie wszechstronności i intensywności treningów. Dzięki swojej konstrukcji i zastosowanym materiałom, dają nieograniczone możliwości oraz swobodę ruchu w każdych warunkach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją na sezon 2015/2016. Liczymy na to, że stanie się ona dla Państwa źródłem inspiracji i nowych pomysłów na trening.

więcej o treningu crossowym

czytaj więcej…

Materiały wykończeniowe
16.09.2015

W przypadku sprzętu do treningu siłowego liczy się przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo. Ważny jest również wygląd, współgrający z jakością produktu. Zainspirowało nas to do poszukiwania materiału spełniającego wszystkie z tych kryteriów. W efekcie nasz asortyment przeszedł całkowitą metamorfozę.

Począwszy od bieżącego sezonu, cały nasz sprzęt do ćwiczeń siłowych – atlasy, suwnice Smitha oraz ławki – został wyposażony w nową tkaninę obiciową. Za sprawą jej nowoczesnego wzoru o strukturze włókna węglowego, każda domowa siłownia nabierze prawdziwie profesjonalnego wyglądu. Jej właściwości zapewniają wyższą trwałość i podnoszą walory użytkowe naszych produktów. Trening przy ich wykorzystaniu jest teraz bardziej komfortowy i bezpieczny.

Mamy nadzieję, że zmiany, które wprowadziliśmy, znajdą uznanie w Państwa oczach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj więcej…

Nowe opakowania
02.09.2015

Sezon 2015/2016 przynosi całkowitą zmianę wizerunku naszych akcesoriów do fitnessu. Wszystkie produkty zyskały nowe opakowania. Przy ich produkcji skorzystaliśmy z grubej tektury, poprawiając tym samym ich trwałość i estetykę. Wprowadziliśmy również jednolitą identyfikację wizualną dla poszczególnych kategorii asortymentu, co zdecydowanie podniosło wyrazistość całej kolekcji.

Nowe opakowania wyróżnia czytelność i przejrzystość. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki odwołaniu się do barw – każdy produkt został oznaczony kolorem swojej kategorii – oraz kształtu pudełka, umożliwiającego zapoznanie się z produktem bez jego otwierania. Zmieniły się także opisy produktów, które wzbogaciliśmy o ilustracje z przykładowymi ćwiczeniami.

Wszystkie zmiany wprowadziliśmy z myślą o pozytywnych wrażeniach i komforcie użytkowania. Mamy nadzieję, że udało się nam sprostać Państwa oczekiwaniom.

czytaj więcej…

Nowy katalog HMS
20.08.2015

Już jest! Z przyjemnością prezentujemy nowy katalog produktów marki HMS. Jest to nasza propozycja na sezon 2015/2016. Tym razem chcemy inspirować nowymi technologiami i zachęcać do podejmowania różnorodnej aktywności fizycznej.

W porównaniu do zeszłego roku, nasz katalog przeszedł prawdziwą metamorfozę. Przybyło mu stron – ich liczba namacalnie oddaje skalę zmian, jakie zaszły w naszej ofercie. Poprawiliśmy formę opisów technicznych, m.in. dzięki zbiorczym tabelom z przekrojowymi informacjami o produktach. Wprowadziliśmy również jednolitą identyfikację wizualną dla poszczególnych kategorii asortymentu, co zdecydowanie poprawiło czytelność katalogu.

Obecna kolekcja ma szczególny charakter. Jest nie tylko jubileuszowa – marka HMS obchodzi 15-lecie swojego istnienia – ale przede wszystkim wprowadza do oferty nową generację sprzętu fitness (rowerków, bieżni i trenażer eliptycznyów) z obsługą urządzeń mobilnych. Państwa uwadze polecamy także produkty z serii HMS Premium, akcesoria do treningu crossowego oraz suwnice Smitha.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą całą propozycją na sezon 2015/2016. Mamy nadzieję, że stanie się ona dla Państwa źródłem nowych możliwości i inspiracją do dalszej współpracy z marką HMS.

Pobierz Katalog HMS 2015/2016

czytaj więcej…

Nowa generacja produktów
13.08.2015

Ćwicz i zwiedzaj świat, z nową generacją naszych produktów! W poszukiwaniu nowych, inspirujących form treningu, wyposażyliśmy wybrane rowerki treningowe, trenażer eliptycznyi oraz bieżnie w najnowsze systemy z obsługą urządzeń mobilnych. Dzięki nim i aplikacjom zintegrowanym z mapami Google Street View, codzienny trening już nigdy nie będzie taki sam!

Nasze urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o najpopularniejszych systemach operacyjnych: Android oraz iOS. Ich interfejs i obsługa są intuicyjne, a zalety nie kończą się na mapach Google. Pełnią one także rolę centrum informacji, gromadząc dane o treningach i pozwalając na ich kontrolę w czasie rzeczywistym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego sposobu na prowadzenie rejestru swoich treningów.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj więcej…