Kluby sportowe wspierane przez HMS

Klub Akademii Gimnastyki Artystycznej Sosnowiec

Klub sportowy działający w Sosnowcu od 2017 ma na swoim koncie dziesiątki medali z zawodów w gimnastyce artystycznej zarówno z Polski jak i zagranicy

Klub zrzesza ponad 20 zawodniczek.Poniżej: Trening przed zawodami

Akademia Gimnastyki Artystycznej w Sosnowcu

Poniżej: Mistrzostwa Śląska w gimnastyce artystycznej – Bielsko Biała, Marzec 2019Poniżej: Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej Sosnowiec Cup – Sosnowiec, Maj 2019

Osiągnięcia i tytuły

czytaj więcej…

GKS Czarni Bytom

„Czarni” Bytom to jeden z największych i najbardziej utytułowanych klubów sztuk walk w Polsce. Corocznie zrzesza ponad 750 adeptów i zawodników. To Klub sportowych sukcesów, klub zdobywców medali na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, klub mistrzowskich tytułów zdobywanych w Mistrzostwach Polski i to we wszystkich kategoriach.

Klub „Czarni” Bytom jest dziełem Prezesa Śp. Józefa Wiśniewskiego i ludzi, których skupił wokół siebie. Wspólnie stworzyli profesjonalny Klub Judo w Polsce, w którym trenuje olbrzymia ilość dzieci i młodzieży.

Powstanie judo w Bytomiu było dziełem przypadku. Do Bytomia sprowadził się Śp. Józef Wiśniewski, który podjął się tworzenia tej bardzo mało znanej dziedziny sportu w Polsce, a zupełnie nieznanej w Bytomiu. Początki nie były łatwe. Nie było miejsca do treningów, maty do judo, kimon, pieniędzy ani uprawiającej judo młodzieży. Jednak dzięki swojej ambicji, determinacji i ciężkiej pracy założyciel i ówczesny trener bytomskiego judo zaczął mierzyć do celu, którym był rozwój judo w Bytomiu oraz wysokie osiągnięcia sportowe na całym świecie.

„Czarni” Bytom to klub, który na swoim koncie posiada bardzo dużo sukcesów. Niebywałym fenomenem jest Waldemar Legień Dwukrotny Mistrz Olimpijski, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata, Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Europy, ośmiokrotny Mistrz Polski, dwukrotny zwycięzca Plebiscytu na najlepszego Sportowca polski w 1988 i 1992 roku, odznaczony Krzyżem oficerskim orderu Odrodzenia Polski. W 1993 roku został trenerem I-szej drużyny „Czarnych” otrzymując tę funkcję z rąk ustępującego po 23 latach trenera Józefa Wiśniewskiego.

Janusz Wojnarowicz dwukrotny Wicemistrz Europy – Rotterdam 2005 i Tampere 2006; Robert Krawczyk medalista Mistrzostw Świata, Olimpijczyk w Sydnej; Przemysław Matyjaszek V zawodnik Igrzysk olimpijskich Pekin 2008, Wicemistrz Europy Lizbona 2008, Paweł Zagrodnik V zawodnik Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Wicemistrz i medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy; Piotr Sadowski V zawodnik Mistrzostw Europy, trener pierwszego zespołu „Czarnych” Bytom; Ewa Konieczny Mistrzyni i Wicemistrzyni Europy Juniorek; Beata Rainczuk reprezentantka Polski, członkini Kadry Narodowej; Arleta Podolak Mistrzyni Świata Juniorek 2013 Lubljana oraz Beata Pacut brązowa medalistka Europejskich Igrzysk Młodzieży Trabzon 2011. To tylko jedne z nielicznych sukcesów kadry „Czarnych” Bytom. To dzięki nim o klubie zrobiło się głośno na arenie światowej.

„Czarni” Bytom to Klub z przeszło 50-cio letnią tradycją i ogromnym dorobkiem sportowych osiągnięć. Nadal są potęgą polskiego judo oczekując na następcę mistrza Waldemara Legienia.

Zawodnicy klubu zdobyli od początku jego istnienia dziesiątki medali na zawodach międzynarodowych

czytaj więcej…